25/02/2017

Serie A 2016/17 / 26. kolo / Juventus - Empoli 2:0 (0:0)

u 22:36h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 26. kola italijanskog šampionata na Juventus stadionu ugostila Empoli Giovannia Martusciella. Novu, rekordnu 30. pobjedu u nizu na domaćem terenu u okviru nacionalnog šampionata, Bianconeri su slavili zahvaljujući autogolu Lukasza Skorupskog, te pogotku Alexa Sandra.

Juventus (4-2-3-1): Neto; Dani Alves, Rugani, Bonucci, Alex Sandro; Marchisio (79' Rincon), Pjanić; Cuadrado (85' Pjaca), Mandžukić, Sturaro (74' Dybala); Higuain.
Empoli (4-3-1-2): Skorupski; Laurini (70' Veseli), Bellusci, Costa, Pasqual; Krunić, Diousse, Mauri (77' Buchel); El Kaddouri; Pucciarelli, Marilungo (70' Thiam).

Utakmicu su očekivano bolje otvorili domaćini, ali lakšu prijetnju Gonzala Higuaina u početnim minutama meča bez poteškoća otklanja Skorupski. Sjajnu priliku propustio je Mario Mandžukić već u 10. minutu nakon kombinacije Stefana Sturara i Juana Cuadrada. Sturaro je uputio prizeman centarsut sa lijeve strane, Cuadrado izborio prostor za udarac, a hrvatski internacionalac nestvarno promašio gol Empolija sa svega par metara udaljenosti.

Novu priliku propustio je Mandžukić u 27. minutu kada nakon centaršuta Danija Alvesa glavom šalje loptu za malo neprecizno pokraj gola 25-godišnjeg Poljaka. Treću priliku, možda i najbolju ponovno je propustio Mario Mandžukić. Dani Alves je sjajno izbacio u kontru Gonzala Higuaina, a Argentinac fantastičnim proigravanjem stvara jedan na jedan priliku hrvatskom napadaču, koji se ipak ne odlučuje na udarac već na utopijski pokušaj driblinga Skorupskog.

Do kraja poluvremena upisali smo i dva pokušaja Miralema Pjanića, ali se uprkos dominaciji aktuelnih šampiona Italije na pauzu otišlo bez promjene rezultata. Nastavak je krenuo u ustaljenom ritmu i sa jednakim scenarijem sa početka utakmice. Mario je spustio centaršut Danija Alvesa pred Gonzala Higuaina, ali i ovoga puta 29-godišnji Argentinac šutira nedovoljno dobro da na golu Empolija savlada Skorupskog.

Ipak, 53. minut utakmice donosi vodstvo Bainconera. Juan Cuadrado je uputio odličan centaršut sa desne strane terena, Mario Mandžukić ovoga puta fantastično skočio i uputio udarac glavom kojeg Skorupski uspijeva samo da skrene u sopstvenu mrežu. Na 2:0 povisio je Alex Sandro 11 minuta kasnije. Ovoga puta je Dani Alves uputio prizemnu loptu po visini šesnaesterca Empolija za Brazilca, koji iz okreta sjajno gađa dalji ugao nemoćnog Skorupskog. Do kraja su Bianconeri iskusno zadržali vodstvo i upisali 22. ligašku pobjedu u sezoni.

Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati već u utorak, 28. februara sa početkom od 20:45h, kada će u prvoj utakmici polufinala Coppa Italia ugostiti Napoli Maurizia Sarrija. Naredni susret italijanskog šampionata Juventus vodi u goste Udineseu, a susret 27. kola Serie A na rasporedu je u nedelju, 05. marta sa početkom od 15h.