17/02/2017

Serie A 2016/17 / 25. kolo / Juventus - Palermo 4:1 (2:0)

u 22:36h / Kategorija:

Stara dama je otvorila 25. kolo Serie A na svome terenu ugostivši Palermo Diega Lopeza. Susret na Juventus stadionu okončan je rekordnom, 29. pobjedom Bianconera u nizu pred svojim navijačima u okviru italijanskog šampionata, a ovoga puta istu su golovima donijeli Claudio Marchisio, Gonzalo Higuain, te dva puta Paulo Dybala. Počasni pogodak za goste postigao je Ivaylo Chochev u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

Juventus (4-2-3-1): Buffon; Dani Alves, Benatia, Bonucci, Asamoah; Khedira (46' Lemina), Marchisio (75' Rincon); Pjaca, Dybala, Sturaro (70' Cuadrado); Higuain.
Palermo (4-3-3): Posavec; Rispoli, Goldaniga, Anđelković, Aleesami; Jajalo (50' Šunjić), Henrique, Chochev; Sallai (71' Embalo), Nestorovski, Balogh (82' Diamanti).

Susret su očekivano bolje otvorili domaćini, a Paulo Dybala je u već 5. minutu iz slobodnog udarca dobro zaprijetio pogodivši stativu bivšeg kluba. 13. minut donosi vodstvo Stare dame. Dybala je brzo izveo slobodan udarac sa 30 metara i ubacio za Higuaina, nakon čijeg izblokiranog udarca lopta stiže pred Claudia Marchisia, a osmica Juventusa sa 10 metara trese mrežu nemoćnog Varaždinca na golu Orlova.

Uzvratili su Sicilijanci preko svoj najboljeg strijelca sezone, Ilije Nestorovskog, ali dobar udarac Makedonca sjajno brani Gianluigi Buffon. Propustio je Juve u 21. minutu sjajnu priliku za povećanje vodstva. Sturaro je sjajno ispremiješao odbranu gostiju, ubacio na drugu stranu pred Samia Khediru, ali njemački internacionalac se ne snalazi najbolje i iz izvanredne prilike šutira jako slabo. Na drugoj strani Juventus stadiona, kapiten Bianconera je bez problema ukrotio snažan udarac Balogha.

Uslijedio je period izuzetne dominacije Juventusa koji u 40. minuti dolaze do drugog pogotka. Novi slobodnjak iznudio je večeras dobro raspoloženi Stefano Sturaro, a Dybala svojom preciznijom, lijevom nogom fantastično pogodio same rašlje gola Posaveca, te svojim 6. pogotkom u dosadašnjem dijelu sezone italijanskog šampionata povisio vodstvo Bianconera. Na pauzu se otišlo vodstvom Juventusa od dva gola razlike.

Nastavak je donio sporiji ritam igre, a Bianconeri već nakon 18 minuta stiže do ubjedljivijeg vodstva. Duži napad Juventusa završio je Dybala fantastičnim dodavanjem ispred Gonzala Higuaina, a iskusni golgeter nakon sjajnog utrčavanja svojim 19. sezonskim pogotkom u Serie A povećava vodstvo domaćina na tri gola razlike. Na 4:0 povisio je Dybala da minuta prije isteka regularnog dijela utakmice, a ovoga puta asistencijom je uzvratio Gonzalo Higuain. Počasni pogodak za goste postigao je u posljednjim sekundama Ivaylo Chochev nakon centaršuta Diamantija i postavio konačan rezultat susreta, Juventus 4, Palermo 1.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u srijedu, kada će u prvoj utakmici dvomeča osmine finala Lige prvaka gostovati Portu. Naredno kolo italijanskog šampionata na Juventus stadion dovodi Empoli Giovannija Martusciella, a susret 26. kola Serie A je na rasporedu u subotu, 25. februara sa početkom od 20:45h.