![]() |
Foto: Valerio Pennicino/Getty Images |
Massimiliano Allegri insistira kako se zasluge Juventusa ne ne mogu biti umanjene jedanaestercima, nakon što su Bianconeri u prvoj utakmici polufinala Coppa Italia slavili rezultatom od 3:1 nad Napolijem.
"U prvom poluvremenu je veći problem od pogrešnog sistema bila količina naših grešaka u dodavanju. Ipak, uprkos tomu smo imali dosta prilika i nismo dozvolili Napoliju previše prostora," izjavio je Allegri za Rai Sport. "U prvom smo poluvremenu bili loši na tehničkom nivou, nastavak smo odigrali mnogo bolje. Ne mislim da smo igrali loše sa trojicom u posljednjoj liniji, jednostavno smo previše griješili pri dodavanju. Sve je dobro završilo nakon pauze. Večeras moram pohvaliti cijeli tim, kako su odigrali dobro drugo poluvrijeme i uspjeli da se vrate unatoč golu zaostatka."
"Napoli je uvijek opasan i završili smo utakmicu na visokom nivou, tako da je ovo dobar predznak da budućnost. Mislim da možemo mnogo napredovati u pogledu intenziteta. Posebno želim pohvaliti Miralema Pjanića, igrača koji je mnogo napredovao."
Allegri je u nastavku intervjua upitan od strane medija o bijesu Napolitanaca zbog dva dosuđena jedanaestrca, ka o i zbog navodnog nedosuđenog kaznenog udarca za goste. "Ne želim davati nikakve presude o vođenju sudaca. Nama na terenu su oba jedanaesterca izgledala ispravno dosuđena. Mislim da zasluge Juventusa ne mogu biti umanjene jedanaestercima. Moramo gledati na stvari koje su dovele do istih."