29/01/2017

Serie A 2016/17 / 22. kolo / Sassuolo - Juventus 0:2 (0:2)

u 16:56h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 22. kola italijanskog šampionata gostovala u Emiliji Romagni Neroverdima Eusebia Di Francesca. Utakmica na Mapei stadionu okončana je 17. ligaškom pobjedom Juventusa, za koju su se ovoga puta golovima pobrinuli Gonzalo Higuain i Sami Khedira.

Sassuolo (4-3-3): Consigli; Antei, Cannavaro, Acerbi, Peluso; Mazzitelli (59' Duncan), Pellegrini (59' Defrel), Aquilani; Berardi, Matri (75' Ragusa), Politano.
Juventus (4-2-3-1): Buffon; Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanić; Cuadrado (83' Rincon), Dybala (77' Pjaca), Mandžukić; Higuain.

Neroverdi su u utakmicu sa aktuelnim prvacima Italije ušli bez respekta, ali je rani protisak domaćina ostavio dosta prostora da Bianconeri već u 9. minutu preko Gonzala Higuaina dođu u rano vodstvo. Sjajnu kombinaciju Mandžukića i Alexa Sandra po lijevoj strani je ispratio najbolji strijelac Stare dame u dosadasnjem dijelu sezone i rutinski pospremio loptu iza leđa Consiglija.

U 25. minutiu Juventus je uduplao vodstvo. Higuain je iskoristio neopreznost kapitena domaćih, Paola Cannavara, ubacio u sredinu gdje Dybala sjajno propustio loptu za Khediru, a njemački internacionalac sa 15 metara lako pogodio nebranjeni dio mreže gola Consiglija. Na pauzu se otišlo pri rezultatu Sassuolo 0, Juventus 2.

Mogao je Juve do većeg vodstva u 54. minutu, ali ga mladu argentinsku zvijezdu od novog pogotka spriječila stativa. Uzvratili su domaćini preko Politana i Matrija, ali Gianluigi Buffon i u 39. godini nastavlja da dokazuje da je još uvijek najbolji golman svijeta. Do kraja je Juventus držao konce igre u svojim nogama i upisao novu važnu pobjedu u utrci za historijskim 6. uzastupnim Scudettom.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u okviru 23. kola Serie A, kada će u 236. zvaničnom Derby d'Italia na Juventus stadionu ugostiti inter Stefana Piolija. Susret sa nerazzurrima je na rasporedu naredne nedelje, 05. februara, sa početkom od 20:45h.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.