08/01/2017

Serie A 2016/17 / 17. kolo / Juventus - Bologna 3:0 (2:0)

u 22:41h / Kategorija:

Nakon neugodnog poraza protiv Milana u Supercoppa Italiana u Dohi, Juventus je u 17. kolu talijanske Serie A ugostio Bolognu i upisao visoku pobjedu rezultatom 3:0. Golove su postigli Higuain i Dybala iz penala. Svoj debi je upisao i novi kolač, Rincon.

Sastavi
Juventus (4-3-2-1): Neto; Asamoah, Chiellini, Barzagli, Lichtsteiner; Sturaro, Marchisio, Khedira (81' Rincon); Pjanić (70' Cuadrado), Dybala; Higuain (73' Mandžukić)
Bologna (4-3-3): Mirante; Masina, Maietta, Oikonomou, Torosidis; Džemaili (71' Pulgar), Viviani, Donsah; Di Francesco (88' Mounier), Destro, Krejci (71' Rizzo)

Stara dama je odlično otvorila utakmicu i već u 7. minutu Miralem Pjanić fantastično asistira za Higuaina koji odličnim udarcem iz voleja postiže prvi pogodak na večerašnjem meču.

Nakon dobre akcije po lijevom krilu, Asamoah dodaje loptu do Sturara koji odlično ulazi u 16-erac i uspjeva izboriti jedanaesterac, iz kojeg Paulo Dybala povećava vodstvo Stare dame na 2:0.

Igrala se 55' kada je Lichtsteiner odlično probio po desnom boku i veoma preciznim ubačajem asistirao za Higuaina koji bez imalo problema glavom zabija svoj drugi večerašnji gol i povećava rezultat na 3:0.

U 81. minutu svoj debi u svetom dresu upisuje novi igrač Bianconera, Tomas Rincon.

Juventus će narednu utakmicu igrati 11.1. protiv Atalante u Coppa Italia sa početkom u 20:45 na Juventus Areni.