25/01/2017

Coppa Italia 2016/17 / 1/4 finala / Juve - Milan 2:1 (2:0)

u 22:37h / Kategorija:

Stara dama je u okviru četvrtfinala Coppa Italia na Juventus stadinu ugostila Rossonere Vincenza Montelle. Novu pobjedu i polufinale Coppa Italia, kao i priliku da Juventus postane prvi klub koji je tri puta u nizu osvojio natjecanje, donijeli su golovima Paulo Dybala i Miralem Pjanić. Počasni pogodak za Rossonere postigao je Carlos Bacca. Juventus će u dvomeču polufinala Coppa Italia odmjeriti snage sa Sarrijevim Napolijem.

Juventus (4-2-3-1): Neto; Barzagli, Bonucci, Rugani, Asamoah; Pjanić, Khedira; Cuadrado, Dybala (67' Alex Sandro), Mandžukić; Higuain.
Milan (4-3-3): Donnarumma; Abate (64' Pašalić), Zapata, Romagnoli, Antonelli; Kucka, Locatelli, Bertolacci (91' Honda); Suso, Bacca (80' Deulofeu), Bonaventura.

Prvu opasniju situaciju pred golovima Bianconeri su pretvorili u vodstvo. Kwadwo Asamoah je ubacio sa lijeve strane, Juan Cuadrado na 15 metara po sredini gola propustio loptu pred Paula Dybalu, kojem je kraj zbunjene odbrane Rosssonera ostalo sasvim dovoljno prostora da bez poteškoća zatrese mrežu nemoćnog Gianluigija Donnarumme. Već u 21. minutu na semaforu Juventus stadiona stajalo je Juventus 2, Milan 0. Slobodan udarac je iznudio večeras izuzetno raspoloženi Kwadwo Asamoah, a Miralem Pjanić sa 20-tak metara iskosa još jednom dokazao da se radi o jednom od najboljih svjetskih izvođača prekida, ostavivši gotovo nikakve šanse još jednom nemoćnom Donnarummi. Na pauzu se otišlo pri vodstvu Stare dame od dva gola razlike.

Iako su Bianconeri u nastavak ušli kaodominantnija ekipa, Milan je nakon sedam minuta uspio smanjiti prednost domaćina. Odbrana Stare dame je loše reagovala na visoku loptu, te dopustili Carlosu Bacci da volejem sa 10 metara zatrese mrežu Norberta Neta. Postignuti pogodak Rossonera je nažalost donio i prve iskre nervoze na terenu, te je Locatelli nakon grubog starta nad Paulom Dybalom zaslužio drugi žuti karton, a Milan je nešto više od pola sata četvrtfinala Coppa Italia morao nastaviti sa brojčanim deficitom. Mogao je Milan i do izjednačenja u 70. minutu nakon šuta Kucke, ali na mjestu je bio Norberto Neto. Odgovorio je Juve preko Miralema Pjanića desetak minuta prije isteka regularnih 90, ali na šut bosanskohercegovačkog internacionalca sjajno reaguje Donnarumma i ostavlja svoj tim u igri. Na drugoj strani debitant u dresu Milana, Gerard Deulofeu propustio je sjajnu priliku, kako je iz duela jedan na jedan kao pobjednik izašao brazilski golman na golu Bianconera. Do kraja nismo zabilježili promjenu rezultata, Juventus se rezultatom od 2:1 plasirao u polufinale nacionalnog kupa.

Naredni susret Serie A Juventus vodi u Reggio Emiliu gdje će na Mapei Stadium odmjeriti snage sa Sassuolom. Utakmica 22. kola Serie A je na rasporedu naredne nedelje sa početkom od 15:00h.