19/11/2016

Serie A 2016/17 / 13. kolo / Juventus - Pescara 3:0 (1:0)

u 22:37h / Kategorija:

Stara dama se nakon reprezentativne pauze vratila domaćim zadacima, a u okviru 13. kola šampionata je na svom tlu ugostila Pescaru Massima Odda. Stara dama je slavila 11. sezonsku pobjedu, ovoga puta rezultatom od 3:0, a u strijelce su se večeras upisali Sami Khedira, Mario Mandžukić i Hernanes. Večeras je Moise Kean napisao nove stranice istorije italijanskog Calcia, postavši prvim igračem rođenim nakon 2000. godine koji je debitovao u okviru Serie A.

Juventus (3-5-2): Neto; Rugani, Bonucci, Evra; Lichtsteiner (25' Cuadrado), Khedira (71' Sturaro), Hernanes, Asamoah, Alex Sandro; Mandžukić (84' Kean), Higuain.
Pescara (3-5-2): Bizzarri; Zuparić, Campagnaro (46' Vitturini), Biraghi; Crescenzi, Cristante (76' Bruno), Brugman, Memushaj, Zampano; Capriari, Pettinari (65' Pepe).

Utakmicu su mnogo bolje otvorili Bianconeri, ipak još jednom nismo gledali blistavu igru aktuelnih šampiona. Po golu Bizzarria prijetili su Higuain i Hernanes, te Capriari na gol domaćina, ali niti jednom golmani nisu imali potrebe za interevencijama.

Igrao se 36. minut kada je Juventus po prvi put uputio udarac u okvir gola Pescare, a to je bilo dovoljno za treći sezonski gol Samia Khedire i vodstvo domaćina. Cuadrado je započeo akciju po desnoj strani, Mandžukić i Khedira odigrali dupli pas, a njemački internacionalac sa 15-tak metara iskosa sjajno savladao nemoćnog Bizzarria.

Do kraja prvih 45 minuta pokušao je i Memushaj iz daljine iznenaditi Neta, ali je rezervni golman Juventusa primirio udarac bez većih problema. Na pauzu se otišlo sa minimalnim vodstvom Stare dame.

Mogao je Gonzalo do osmog sezonskog gola u 52. minuti utakmice, ali nakon katastrofalne greške Cristatnea Argentinac pogađa stativu gola Bizzarria. Isti igrač je nakon dodavanja Khedire u 63. minutu još jednom ima priliku za postizanje pogotka, ali iz teške situacije šutirao direktno u golmana Delfina.

Ipak, samo minut kasnije Juventus je uduplao vodstvo. Alex Sando je ubacio sa lijeve strane, Sami Khedira najbolje skočio, a na dodavanje glavom Mario Mandžukić reagovao u maniru rasnog strijelca i iz blizine matirao Bizzarria za Juventus 2, Pescara 0.

Treći gol vidjeli smo u režiji Hernanesa. Odbrana Pescare je dopustila previše prostora veznjaku Juventusa, a brazilac sa 25 metara maestralno pogodio nebranjeni dio gola Bizzarria. Do kraja je Župarić mogao do počasnog pogotka, ali Juventus je mirno priveo susret kraju i upisao jedanaestu pobjedu u sezoni.

Stara dama će narednu utakmicu odigrati u okviru 5. kola grupne faze Lige prvaka, a utakmica u Sevilli protiv istoimene ekipe je na rasporedu u utorak, 22. novembra. Naredno kolo italijanskog šampionata Juventus vodi na Stadio Luigi Ferraris, gdje će u nedelju 27. novembra sa početkom od 15:00h odmjeriti snage sa Genooom Ivana Jurića.