22/11/2016

Liga prvaka 2016/17 /5. kolo /Sevilla - Juventus 1:3 (1:1)

u 22:39h / Kategorija:

Stara dama je putovala na stadion Ramón Sánchez Pizjuán u Sevilli gdje je protiv istoimene ekipe odmjerila snage u okviru 5. kola grupne faze Lige prvaka. Domaćini su došli u rano vodstvo preko Nicolasa Pareje, ali su Bianconeri možda i odlučujuću pobjedu u okviru grupne faze upisali nakon golova Claudia Marchisia, Leonarda Bonuccia i Maria Mandžukića.

Sevilla (3-1-4-2): Rico: Mercado, Pareja, Rami; N'Zonzi; Escudero, Vitolo, Igorra, Mariano (76' Kranevitter); Vietto (46' Sarabia), Vazquez.
Juventus (4-3-3): Buffon: Evra (73' Sturaro), Bonucci, Rugani, Dani Alves; Pjanić (84' Kaen), Marchisio, Khedira; Alex Sandro, Mandžukić, Cuadrado (87' Chiellini).

Prvo poluvrijeme u Sevilli je bolje otvorila domaća ekipa, a prvu priliku pred golom Gianluigija Buffona su pretvorili u pogodak. Domaćini su izveli udarac iz ugla, odbrana Juventusa u dva navrata nije uspjela odstraniti opasnost ispred svoga gola, a u nastavku Nicolas Pareja udarcem sa 20 metara matira nemoćnog golmana Stare dame.

Bianconeri su uzvratili udarcima Cuadrada i Samia Khedire, ali promjene rezultata iz tih pokušaja nismo vidjeli. Petnaestak minuta prije kraja poluvremena glavni arbitar meča u Sevilli, Mark Clattenburg je u ranije u svlačionicu poslao Franca Vazqueza koji je za samo nekoliko puta dva puta nesmotreno startao na igrače aktuelnih prvaka Italije, te svoj tim dosta rano doveo u neugodnu situaciju.

Upravo kada se mislio da će Sevilla uspjeti zadržati minimalnu prednost do poluvremena, nakon kornera Stare dame Mercado povlači Leonarda Bonuccia, a Klattenburg bez razmišljanja pokazuje na bijelu tačku., Siguran izvođač jedanaesterca za izjednačenje bio je Claudio Marchisio. Na odmor se otišlo pri rezultatu od 1:1.

U nastavku je Stara dama igrala strpljivo i ipak uspjela naplatiti igrača viška. Igrao se 85. minut kada se nakon duže akcije Leonardo Bonucci odvažio na udarac iz daljine, te sjajno matirao Sergia Rica za Sevilla 1, Juventus 2. Konačan rezultat postavio je Mario Mandžukić u sudačkoj nadoknadi.

Naredno kolo italijanskog šampionata Juventus vodi na Stadio Luigi Ferraris, gdje će u nedelju 27. novembra sa početkom od 15:00h odmjeriti snage sa Genooom Ivana Jurića. U šestom kolu grupne faze Lige prvaka Juventus će sa prve pozicije tabele grupe H 07. decembra na svom terenu ugostiti zagrebački Dinamo.