18/10/2016

Liga prvaka 2016/17 / 3. kolo / O. Lyonnais - Juventus 0:1 (0:0)

u 22:37h / Kategorija:

Treće kolo grupne faze Lige prvaka je Juventus odvelo u Francusku, gdje ga je ugostio tim Brune Genesia. Stara dama je posjetu Lyonu apsolvirala minimalnom pobjedom golom Juana Cuadrada iz 76. minute utakmice.

Olympique Lyonnais (3-5-2): Lopes; Diakhaby, N'Koulou, Yanga-Mbiwa (82' Ghezzal); Morel, Tolisso, Gonalons, Darder (64' Ferri), Rafael; Fekir, Lacazette (72' Cornet).

Juventus (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Evra; Dani Alves (83' Benatia), Khedira (75' Sturaro), Lemina, Pjanić, Alex Sandro; Dybala (69' Cuadrado), Higuain.

Izabranici Massimiliana Allegrija su nešto bolje otvorili utakmicu na Parc Olympique Lyonnais i tokom uvodnog dijela meča držali igru pod svojom kontrolom. Ipak, na prvi udarac po golu protivnika čekali smo do 24. minute kada Gonzala Higuaina sjajnim pasom proigrava Dani Alves, ali Argentinčev udarac iz teške pozicije dobro brani golman domaćeg tima.

Deset minuta kasnije propustili su domaćini fantastičnu priliku da dođu u vodstvo. Nakon ubačaja iz ugla Lyona, poljski glavni arbitar Szymon Marciniak je duel bez lopte Leonarda Bonuccia i Diakhabya u kaznenom prostoru gostiju okarakterisao kao prekršaj reprezentativca Italije i bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Najbolji strijelac sezone Lyona Lacazette je preuzeo odgovornost, ali kapiten Stare dame izvanredno čita namjere Francuza i bravurom održava svoju mrežu netaknutom.

Do kraja poluvremena još jedom je Gonzalo Higuain zaprijetio na gol Lopesa, ali i ovoga puta golmani su odnijeli pobjedu nad napadačima. Na odmor se otišlo bez promjene rezultata.

Četiri minute nastavka su bile potrebne Lyonu da zaprijeti na gol Juventusa. Nakon duge lopte veznog reda domaćina Dani Alves se ne snalazi najbolje, Fekir se uspio izboriti za prostor i tukao od blok Bonuccia, ali još jednom sjajno brani Gianluigi Buffon.

71. minut je bio u toku, odnosno deseti otkako je Stara dama ostala sa igračem manje nakon isključenja Maria Lemine, kada je Buffon još jednom spašava obraz aktuelnih prvaka Italije. Fekir je izveo slobodan udarac sa desne strane, ubacio na visinu druge stative gdje se sjajno gostujuće odbrane oslobodio Tolisso, ali udarac glavom 22-godišnjeg Francuza sa svega 3 metra brani večeras odlično raspoloženi Gianluigi Buffon.

Ipak, u trenucima kada se činilo da domaćini drže konce igre u svojim rukama desio se hladan tuš na Parc Olympique Lyonnais. Juan Cuadrado je sa desne strane izbacio iz ravnoteže protivničklog igrača, te iz teške situacije fantastično iskosa matirao 26-godišnjeg Anthonya Lopesa za vodstvo Stare dame.

Pet minuta prije isteka regularnog dijela utakmice Gonlons se odlučio na udarac sa 25 metara, ali dobro postavljeni Buffon još jednom odlično brani. Do kraja nismo zabilježini ozbiljnije prijetnje na oba gola, ostao je aktuelan rezultat iz 76. minuta, Olympique Lyonnais 0, Juventus 1.

Stara dama će u okviru četvrtog kola grupne faze Lige prvaka ugostiti Lyon, a utakmica na Juventus stadionu je na rasporedu 02. novembra. Ipak, prije toga tim Massimiliana Allegrija očekuju susreti Serie A, a već naredno kolo italijanskog šampionata donosi poslasticu, budući da nas naredne subote sa početkom od 20:45h sa San Sira očekuje duel Milana i Juventusa.