21/09/2016

Serie A 2016/17 / 5. kolo / Juventus - Cagliari 4:0 (3:0)

u 22:35h / Kategorija:

Stara dama je nakon neuspjeha u okviru četvrtog kola italijanskog šampionata na polupraznom stadionu ugostila Cagliari Massima Rastellia, te upisao četvrtu sezonsku pobjedu, ovoga puta rezutatom od 4:0. Za novi trijumf Bianconera golovima su se pobrinuli Daniele Rugani, Gonzalo Higuain, Dani Alves , te autogolom Luca Ceppitelli.

Juventus (3-5-2): Buffon (46' Neto); Rugani, Barzagli, Chiellini; Dani Alves, Lemina, Hernanes, Pjanić, Alex Sandro; Dybala (72' Pjaca), Higuain (81' Mandžukić).

Cagliari (4-3-1-2): Storari; Bittante, Ceppitelli, Alves, Murru; Barella, Di Gennaro, Padoin; João Pedro (46' Tachtsidis); Borriello (46' Gianneti), Sau (68' Munari).

Bianconeri su praktično u prvih 45 minuta riješili pitanje pobjednika. Domaćini su furiozno počeli utakmicu petog kola Serie A, a već nakon prve trećine poluvremena su poprilično na muke stavili bivšeg golmana Juventusa, Marca Storaria. Prvo je Pjanić pokušao iz prekida iznenaditi golmana gostiju, ali niti njegov, kao niti pokušaji Higuaina i Dania Alvesa nisu uspjeli savladati 39.godišnjaka na golu Otočana.

Ipak, 14. minut donosi zasluženu prednost Bianconera. Pjanić je izveo slobodan udarac pravo na volej Higuaina čiji udarac brani golman gostiju, ali se lopta odbija pravo pred noge Danielea Rugania koji postiže svoj prvijenac u seniorskom dresu Stare dame. Juve je i nakon pogotka nastavio silovito, a lijepu priliku za povećanje vodstva je glavom propustio Alex Sandro na ubačaj Paula Dybale, ali udarac Portugalca završava samo pokraj gola.

Do drugog pogotka domaćini su došli na sličan način kao i kod prve promjene rezultata. Ovoga puta je u prilici bio Miralem Pjanić, Storari ponovo branio, ali inertna odbrana gostiju još jednom dopušta da lopta dođe do protivničkog igrača, što hladokrvni strijelac poput Gonzala Higuaina ne propušta i postiže svoj četvrti gol sezone.

Pet minuta kasnije, u 39. minutu već je bilo Juventus 3, Cagliari 0. Pjanić  je iz kornera poslao povratnu loptu pred Dania Alvesa na nekih 25 metara od gola gostiju, a šut brazilskog desnog beka pokraj šume nogu završava u maloj mreži gola Marca Storaria. Na poluvrijeme se otišlo sa ubjedljivom prednošću aktuelnih prvaka Italije.

U nastavku je Stara dama spustila ritam igre, a prvi šut po golovima smo zabilježili u 73. minuti kada je Pjanić iz slobodnog udarca na muke stavio golmana gostiju. U nastavku akcije je Hernanes sjajno pokušao, ali loptu ispod same prečke još bolje izbija u korner Marco Storari.

Sedam minuta do kraja regularnog dijela utakmice Juve je stigao i do četvrtog pogotka. Centaršut Pjanića je na 10 metara pred noge Mario Mandžukić spustio pred Leminu, prvi udarac reprezentativca Gabona brani Storari, ali drugi biva još jednom koban za kapitena gostiju. Mogli su u 90. minutu i Pjaca i Mandžukić do novog pogotka Juventusa, ali udaraci iz izglednih situacija hrvatskog dvojca završava pokraj gola gostiju. Do kraja nismo zabilježili novu promjenu rezultata, ostalo je Juventus 4, Cagliari 0.

Izabranici Massimiliana Allegrija će narednu utakmicu odigrati na gostovanju Palermu Roberta De Zerbia, a  meč šestog kola italijanskog šampionata je na rasporedu naredne subote sa početkom od 18:00h.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.