27/09/2016

Liga prvaka 2016/17 / 2. kolo / Dinamo Z. - Juventus 0:4 (0:2)

u 22:36h / Kategorija:

Stara dama je u okviru drugog kola grupne faze Lige prvaka gostovala zagrebačkom Dinamu na Maksimiru, te rezultatom od 4:0 upisala prvu sezonsku pobjedu u najelitnijem evropskom takmičenju. Za novo slavlje Bianconera golovima su se večeras pobrinuli Miralem Pjanić, Gonzalo Higuain, Paulo Dybala, te autogolom golman domaćih, Adrian Semper.

U drugoj utakmici grupe Sevilla je ugostila Olympique Lyon, te upisala minimalnu pobjedu golom Ben Yeddera pred svojim navijačima. Tako je Juventus pored Seville sa jednakim brojem bodova (4) zasjeo na čelnu poziciju grupe H Lige prvaka, na trećem mjestu sa tri boda ostao je francuski predstavnik, dok je na začelju ostao zagrebački Dinamo.

Izvještaj sa utakmice

Dinamo Zagreb (4-3-3): Semper; Pivarić, Schildenfeld, Sigali, Situm; Jonas (48' Fiolić), Benković, Antolić (72' Machado); Pavičić, Fernandes (58' Hodžić), Soudani.
Juventus (3-5-2): Buffon; Barzagli (68' Pjaca), Bonucci, Chiellini; Dani Alves, Khedira, Hernanes, Pjanić (46' Cuadrado), Evra; Dybala, Higuain (71' Mandžukić).

Prvo poluvrijeme ponudilo je lagan tempo utakmice, Juventus je vodio glavnu riječ na terenu, ali ipak teško dolazio do prilika pored disciplinovanog bunkera Modrih. Ipak, odbrana domaćina nije dugo izdržala, a 24. minut utakmice donio je vodstvo Bianconera. Bonucci je poslao dugu loptu za Pjanića, Schildenfeld zbunio Sigalla koji glavom spusta loptu pred bosansko-hercegovačkog internacionalca, a isti sjajnim potezom vara golmana zagrebačkog Dinama. Samo dvije minute kasnije uzvratili su i domaćini. Antolić je dobro ubacio iz slobodnog udarca, a najbolji u skoku bio je Schildenfeld koji glavom šutira, a mrežu Gianluigia Buffona spašava prečka.

32. minut je bio u toku kada je Juventus prelomio utakmicu. Miralem Pjanić je fantastičnom loptom izbacio Gonzala Higuaina iza posljednje linije dinamove odbrane, koji pet manirom vrsnog strijelca pogađa dalji ugao gola Sempera i uduplava vodstvo aktuelnih prvaka Italije. Na odmor se otišlo pri vodstvu Stare dame rezultatom od 2:0.

Nastavak je donio sličan ritam utakmice, a nakon svega 11 minuta Juventus je vodio sa 3:0. Paulo Dybala se sa 30 metara odlučio na udarac, te euro golom pokraj nešto lošije postavljenog Adriana Sempera postiže svoj prvi ovosezonski, odnosno večerašnji treći pogodak za Staru damu. U 75. minutu zabilježili smo dobru priliku pred golom Dinama. Po lijevoj strani je dobro probio Marko Pjaca, ali šut bivšeg ofanzivca Modrih brani Semper. Samo minut poslije Dybala je u saradnji sa Cuadradom ušao na pet metara od gola domaćih, ali nonšalantnom završnicom na kraju samo dodao loptu golmana Zagrepčana. Pokušao je nešto kasnije i Juan Cuadradom da lobom savlada Adriana Sempera, ali još jednom je bio siguran 18-godišnjak na golu aktuelnih prvaka Hrvatske.

Igrao se 85. minut kada je Dani Alves povisio rezultat na 4:0. Brazilski bek je izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara, Schildenfeld u skoku promijenio putanju lopte, te na kraju prevario, u ovoj situaciji nespretnog Adriana Sempera koji na prvu brani pokušaj 33-godišnjaka, ali loptu samo skreće u vlastitu mrežu. Do kraja nismo zabilježili ozbiljnije prilike, a Stara dama je upisala prvu pobjedu u ovosezonskoj grupnoj fazi Lige prvaka.

Naredni susreti Juventusa

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni meč odigrati u okviru sedmog kola italijanskog šampionata, a utakmica na Stadio Carlo Castellani u Empoliju protiv istoimenog kluba je na rasporedu naredne nedelje sa početkom od 12:30h. Treće kolo grupne faze Lige prvaka Juventus vodi na noge Lyonu, a meč na Parc Olympique Lyonnais će se odigrati 18. oktobra.