14/09/2016

Liga prvaka 2016/17 / 1. kolo / Juventus - Sevilla 0:0 (0:0)

u 22:38h / Kategorija:

Stara dama je na Juventus stadionu protiv Seville Jorgea Sampaolia otvorila novu sezonu Lige prvaka, te upisala prvi sezonski remi bez golova.

Juventus (3-5-2):Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Dani Alves, Khedira, Lemina, Asamoah (68' Pjanić), Evra (68' Alex Sandro); Dybala (86' Pjaca), Higuain.
Sevilla (4-3-1-2): Rico; Escudero, Pareja, Rami, Mercado; Iborra, Kranevitter (78' Mariano), N'Zonzi; Vazquez (90' Carrico); Sarabia (63' Correa), Vitolo.

Prvo poluvrijeme je proteklo u laganoj dominaciji Juventusa koji je u prvih 45. minuta meča stvorio tri izgledne prilike, ali iste nije pretvorio u pogodak. Sa druge strane Sevilla nije ništa značajnijeg napravila pred golom Gianluigia Buffona. Prvu priliku Bianconera zabilježili smo u 8. minuti kada Khedira nakon dodavanja Paula Dybale šutira pokraj gola Sergia Rica. Isti igrač je imao nov priliku sedam minuta poslije. Kontru su otvorili Higuaion i Dybala, a njemački internacionalac ovoga puta šutira preciznije, ipak samo pravo u ruke golmana Seville. U nastavku akcije šut je oprobao i Gonzalo Higuain, ali i ovoga puta lopta je putovala pravo u ruke dobro postavljenog golmana gostiju. Sa druge strane, iz daljine je u 27. minutu jedini udarac na gol domaćina uputio Sarabria, ali loptu je bez većih problema primio u ruke kapiten Stare dame. Na poluvrijeme se otišlo bez promjene početnog rezultata.

Na prvu priliku u nastavku čekali smo 15 minuta, kada na centaršut Dania Alvesa sjajno skače Gonzalo Higuain i sa 10.-tak metara pogađa prečki gostujućeg gola. 68. minut je donio novu priliku pred golom gostiju,. Khedira je sjajno proigrao Alvesa na desnoj strani, a brazilski bek oštro ubacio na visinu peterca, gdje u posljednji tren Rico sklanja loptu sa noge Paula Dybale. Juventus je nastavio pritiskati, ali novu ozbiljnu priliku zabilježili smo tek u prvom minutu sudačke nadoknade kada na centaršut Alvesa Alex Sandro dobro šutira glavom, ali sjajnom odbranom Rico spašava svoju mrežu. Minut poslije pokušao šutom Alves iznenaditi golmana gostiju, ipak neuspješno, ostalo je Juventus 0, Sevilla 0.

Izabranici Massimiliana Allegrija će u okviru drugog kola grupne faze Lige prvaka putovati u Zagreb na noge Dinamu, a utakmica na Maksimiru je na rasporedu u utorak, 27. septembra. Ipak, prije toga četvrto kolo Serie A Juventus vodi na San Siro u goste milanskom interu u okviru 234. zvaničnog Derby d'Italia, a utakmica je na rasporedu naredne nedelje sa početkom od 20:45h