27/08/2016

Serie A 2016/17 / 2. kolo / Lazio - Juventus 0:1 (0:0)

u 20:00h / Kategorija:

Lazio i Juventus su na rimskom Olimpicu u sjeni potresa koji su pogodili središnji region Apeninskog poluostrva otvorili drugo kolo italijanskog šampionata. Neugodna tradicija po Biancoceleste u dueliima sa Bianconerima se nastavlja, već preko 13 godina rimljanima nedostaje pobjeda protiv aktuelnih šampiona Italije, a tim Massimiliana Allegrija je danas stigao do druge sezonske pobjede. Pobjednički gol postigao je Sami Khedira na asistenciju Paula Dybale.

Lazio (3-4-3): Marchetti; Radu, De Vrij, Quissanga; Lukaku (63' Gabarron), Biglia, Parolo, Basta (72' Đorđević); Lilić (59' Milinković-Savić), Immobile, Anderson.
Juventus (3-5-2): Buffon; Chiellini, Barzagli, Benatia; Alex Sandro, Asamoah, Lenima, Khedira, Dani Alves (73' Lichtsteiner); Dybala (88' Pjaca), Madžukić (65' Higuain).

Prvih 45. minuta je ponudilo veliku borbu na sredini terena, popriličan broj grubljih startova startova u ne tako blistavoj fudbalskoj predstavi. Lazio je ušao hrabro u ovaj meč, te sa mnogo prekida čini se poprilično lako neutralizovao prijetnje Bianconera. Jedine, iole opasne prilike pred oba gola imali su Bianconer. Ipak, slabiji pokušaj glavom Paula Dybale, te izblokiran volej Kwadvo Asamoaha je sa lakoćom odbranio golman domaćina, Federivo Marcheti. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom od 0:0.

I u nastavak su ušli oprezno timovi Simoea Inzaghija i Massimiliana Allegrija, a  prvi pravu priliku pred golom domaćina smo zabilježili u 57. minutu. Kwadwo Asamoah je dugom dijagonalom sjajno poslužio Maria Mandžukića, ali Hrvat sa 15 metara iskosa šutira snažno, ali i ravno u ruke Marchettia. U nastavu akcije lopta je došla pred Dybalu, ali šut mladog Italo-Argentinca je otišao za malo kraj gola Lazia. Par minuta poslije imao je Juve novu solidnu priliku. Dani Alves je solidno izbacio u kontru Paula Dybalu, a mladi napadač petom poslužio Samia Khediru čiji udarac od blok Felipea Andrersona odlazi još jednom za malo kraj gola Marchettia.

I onda, 66. minut i velika greška Lucasa Biglie. Vidjeli smo dobro dodavanje Paua Dybale za Samia Khediru na koju loše reaguje Laziov Argentinac, a Njemački reprezentativac u redovima Bianconera sa 10.-tak metara postiže svoj drugi pogodak sezone u isto toliko mečeva i dovodi svoj tim u minimalno vodstvo. U posljednjih 15 minuta meča na rimskom Olimpicu Lazio je ušao nešto otvorenije, kao i prvi pokušaj po golu Gianluigija Buffona, Parolo je pokušao iz daljine, a siguran bio 38-godišnji kapiten Stare dame. Do kraja je Juventus iskusno sačuvao prednost iz 66. minute sa odbranom u kojoj je iz privatnih razloga falio Leonardo Bonucci, a punih 90 minuta u novoj pobjedi Juventusa odigrao je Mehdi Benatia.

Slijedi uobičajena reprezentativna pauza, budući da će reprezentacija Italije početkom septembra odigrati dva susreta, prijateljsku protiv francuskih Trikolora, te nešto poslije kvalifikacionu utakmicu za završnicu Svjetskog prvenstva 2018. godine protiv Izraela. Tim Massimilina Allegrija će naredni meč odigrati u nedjelju, 11. septembra, kada će na Juventus stadionu od 15:00h ugostiti Sassuolo Eusebia Di Francesca.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.