13/08/2016

Prijateljska utakmica / Juventus - Espanyol 2:2 (0:1)

u 21:57h / Kategorija:

Stara dama je večeras odigrala petu pripremnu utakmicu predsezone na stadionu Alberto Braglia u Modeni, te protiv Espanyola ubilježila novi remi, ovoga puta pri rezultatu od 2:2. U strijelce su se danas za Staru damu upisali Mario Mandžukić i Paulo Dybala, dok su golove za katalonce postigli Leo Baptistao i Gerard Moreno.

Juventus (3-5-2): Bufon (56' Neto); Chiellini (61' Rugani), Barzagli (46' Alex Sandro), Benatia (46' Bonucci); Asamoah (73' Hernanes), Pereyra (46' Dybala), Pjanić, Lemina, Alves (46' Lichtsteiner); Mandžukić (62' Pjaca), Higuain.
Espanyol (4-4-2): Roberto; R. Duarte, O. Duarte, Gonzales, Lopez; Piatti (64' Sevilla), Diop (74' Roca), Sanchez, Perez (45' Jurado); Reyes (27' Moreno), Baptistao (65' Caicedo).

Prvo poluvrijeme nije ponudilo predivan fudbal. Igralo se oštro, a samo u pojedinim trenucima prisjećali smo se da se radi o prijateljskom susretu. Disciplinovani španci su prikazali dobar otpor favorizovanom timu Massimiliana Allegrija, a kvalitetnu igru potvrdili u 36. minutu kada su stigli do rezultatske prednosti. Chiellini je izgubio loptu na 35 metara od svog gola, nakon duela ostao ležati, što je Espanyolu ostavilo dovoljno prostora za kontra napad. U nastavku akcije Leo Baptistao pronalazi dovoljno prostora kraj razrijeđene odbrane Juventusa da sa 15.-tak metara zatrese mrežu gola nemoćnog Gianluigia Buffona. Na pauzu se otišlo pri minimalnoj prednosti tima Quique Floresa.

Nastavak je donio brojne promjene, ali i bolju igru Bianconera koji već u prvoj minuti drugog poluvremena nagovještavaju golove sjajnim prilikama Dybale i Mandžukića. 54. minut donosi sjajnu dugu loptu Leonarda Bonuccia, a u nastavku akcije i odličan ubačaj Paula Dybale za Kwadwa Asamoaha koji sa lijeve strane ubacuje oštru loptu na tri metra od gola pred Maria Mandžukića, a Hrvat lako poništava vodstvo Espanyola. Posljednjih petnaestak minuta Espanyol je morao nastaviti sa 10 igrača nakon što je Victor Sanchez zaradio drugi žuti karton i morao ranije nego očekivano posjetiti svlačionicu. Pet minuta prije kraja isteka regularnih 90 minuta na ubačaj sa lijeve strane loše reaguje Alex Sandro i dopušta zvaničnim gostima da preko Gerarda Morena dođu do novog vodstva. Ipak, 90. minut donosi nam dodavanje Maria Lemine i fantastičan pogodak Paula Dybale za konačan rezultat Juventus 2, Espanyol 2.

Stara dama će posljednju pripremnu utakmicu odigrati u narednu srijedu u Villar Perosi, gdje će se suprotstaviti Primaveri.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.