23/07/2016

Prijateljska utakmica/Melbourne V. - Juventus 1:1 (0:0) 5:4 n.p.

u 12:57h / Kategorija:

Juventus je prvi pripremni susret predsezone 2016/17 odigrao u okviru Inernacionalnog kupa šampiona u dalekom Melbournu protiv lokalnoga Melborura Victorya, te u okviru rehularnih 90 minuta remizirao rezultatom od 1:1 nakon golova Carlosa Blanca Morena i Jai Inghama. Nakon remija odmah se pristupilo jedanaestercima, a slavili su domaćini ukupnim rezultatom od 5:4.
Melbourne Victory (4-3-3): Thomas; Nigro (Geria), Donache, Ansell (Baro), Georgievski (Galloway); Mahazi (Hope), Božanić (Pasquali), Broxham (Valeri); Ben Khalfallah (Ingham), Berisha (Howard), Austin.
Juventus (3-5-2): Neto (Audero); Rugani (Parodi), Marrone, Severin (Moreno); Lirola, Lemina (Macek), Hernanes (Vitale), Asamoah (Kastanos), Alex Sandro (Coccolo); Dybala (Padovan), Cerri (Rosseti).

Domaćini osokoljeni jatom galebova su se pokazali pristojnim protivnikom za oslabljeni tim Stare dame, te imali nekoliko lijepih prilika preko Berishe u kojima se istakao rezervni golman Juventusa Norberto Murara Neto. Utakmica je protekla u fer i korektnoj borbi, a prvo poluvrijeme okončano je bez promjene rezultata. Nastavak je donio veliki broj promjena, ali i pogotke. 20-godišnji Carlos Blanco Moreno je u 59. minuti primjetio izlazak sa gola domaćeg golmana, te senzacionalnim golom sa centra doveo Staru damu u prednost. Izjednačenje je nakon lijepe akcije u 83. minuti donio 22-godišnji Jai Ingham. Do kraja regularnih 90 minuta nije bilo daljnjih promjena rezultata, a pitanje pobjednika odlučili su jedanaesterci.

Juventus će narednu pripremnu utakmicu odigrati u okviru Inernacionalnog kupa šampiona 26. jula sa početkom od 12:00h po centralno-evropskom vremenu, a ovoga puta će se u Melbournu sastati sa londonskim Tottenhamom.