17/04/2016

KOLO 33 / Juventus - Palermo 4:0 (1:0)

u 16:52h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 33. kola italijanskog šampionata na Juventus stadionu ugostila 18-plasirani Palermo Davidea Ballardinija, te slavio novu pobjedu, ovoga puta rezultatom od 4:0. Golove za novo slavlje Bianconera postigli su Sami Khedira u 10, Paul Pogba u 71, Juan Cuadrado u 74, odnosno Simone Padoin u 89. minuti utakmice.

Juventus (3-5-2): Buffon; Rugani, Bonucci, Barzagli; Evra, Pogba, Marchisio (16' Lemina), Khedira (79' Padion), Cuadrado; Mandžukić, Dybala (68' Morata).
Palermo (3-5-2): Sorrentino; Anđelković, Gonzalez, Goldaniga (74' La Gumina); Lazaar, Chochev, Jajalo (59' Brugman), Hiljemark, Rispoli; Vazquez, Trajkovski.

Bianconeri su izuzetno ofanzivno krenuli od samog starta, te nakon nekoliko dobrih prilika, u 10. minutu savladali gostujuću odbranu. Pogba je sjajno prebacio posljednju liniju Rosanera, a Khedira još bolje u dva kontakta pospremio loptu iza leđa kapitena Palerma, 37-godišnjeg Stefana Sorrentina.

Uzvratili su gosti u 26. minuti preko Jajala, ali izblokiran šut lako hvata Buffon. Na drugoj strani ubačaj Dybale iz kornera sjajno poluvolejom hvata Paul Pogba, a lopti put do cilja sprječavaju Stefano Sorrentino i okvir gola. Nove prilike za izjednačenje propustili su gosti u posljednjoj trećini prvog poluvremena. Prvo je, nakon odličnog prodora Vazqueza, Trajkovski gađao gol već savladanog Buffona, ali Barzagli sjajno spašava mrežu Juventusa. Tri minute prije kraja poluvremena, nakon nove konfuzije u šesnaestercu domaćina, Chochev je sa 15-tak metara gađao neprecizno.

Prvi minut nadoknade donio je i gužvu u kaznenom prostoru gostiju, kada nakon dobrog ubačaja Paula Dybale iz slobodnog udarca, Patrice Evra sa svega par metara glavom šutira za malo pokraj gola Rosanera. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu od 1:0.

Prvi udarac po golovima u nastavku smo zabilježili tek u 60. minutu kada je Mario Lemina sa 20 metara iskosa dobro šutirao u gornji desni ugao gola Palerma, ali na mjestu je bio Sorrentino.

Igrao se 71. minut kada je Juve uduplao vodstvo. Odbrana Palerma se još jednom jako loše branila nakon kornera, lopta je prošla kraj statičnih Rosanera, na drugoj strani je kraj Pogbe kasnio Lazaar, a Francuz sa svega par metara pospremio loptu u gol gostiju za Juventus 2, Palermo 0. Tek što se krenulo sa centra, a stigao je novi šok za goste. Cuadrado se odlučio a solo prodor, sjajno izbacio iz igre Lazaara i Anđelkovića, te sa 15-tak metara pogodio za sada već visoko vodstvo Bianconera.

Desetak minuta prije kraja zabilježili smo i novi pokušaj gostiju, ali dobar udarac iz daljine Lazaara bez većih muka brani Gianluigi Buffon.

89. minut donosi i novu glavobolju timu Davida Ballardinija. kontra napad predvodio je Alvaro Morata, a sjajan pas Španca u novi pogodak Bianconera pretvorio je Simone Padoin. Do kraja nismo zabilježili nove prilike, ostalo je Juventus 4, Palermo 0.

Novom, 23. pobjedom iz posljednja 24 kola šampionata, Juventus je povećao vodstvo spram drugo-plasiranog Naplija, koji je dan ranije poražen na Giuseppe Meazzi, te sada bodovna prednost pred posljednjih pet kola Serie A iznosi visokih 9 bodova. Juventus će narednu utakmicu odigrati već naredne srijede u okviru 34. kola Serie A, kada na Juventus stadionu sa početkom od 20:45h ugoste rimski Lazio.