02/04/2016

KOLO 31 / Juventus - Empoli 1:0 (1:0)

u 22:37h / Kategorija:

Stara dama se nakon internacionalne pauze vratila domaćim zadacima, a u okviru 31. kola italijanske Serie A na Juventus stadionu gostovao je Empoli Marca Giampaolija. Druga utakmica kola Serie A završena je minimalnom pobjedom Bianconera golom Maria Mandžukića na asistenciju Paula Pogbe u 44. minutu meča.

Juventus (3-5-2): Buffon; Chiellini (54' Cuadrado), Barzagli, Rugani; Evra, Pogba, Marchisio, Pereyra (81' Asamoah), Lichtsteiner; Morata, Mandžukić (66' Zaza).
Empoli (4-3-1-2): Skorupski; Bittante, Tonelli, Costa, Mario Rui; Zielisnki, Paredes, Buchel (54' Croce); Saponara (60' Piu); Pucciarelli, Maccarone (75' Krunić).

Gledali smo otvorenu utakmicu na Juventus stadionu, a prvu prijetnju po golovima zabilježili smo u 12. minutu kada nakon kornera, večeras jako raspoloženi Paul Pogba dodaje loptu pred Stephana Lichtsteinera koji sa 20-tak metara tuče u donji lijevi ugao Skorupskog, ali iskazao se golman Azzurra. Samo dvije minute poslije mogli su i gosti do prednosti. Odbrana Bianconera djelovala je dekoncentrisano, te dopustila ponajboljem igraču Empolija da šutira nesmetano sa svega par metara, ali isti to čini jako loše. 16. minut donio je sjajnu priliku za domaćine kada Pogba genijalno pasom izbacuje cijelu posljednju liniju Empolija, a Mandžukić u nastavku akcije iz sjajne prilike pogađa golmana gostiju. Par minuta poslije oprobao je šut Alvaro Morata sa 20-tak metara iskosa, ali ovoga puta prečka spašava mrežu Toskanaca. Na drugoj strani zabilježili smo i sjajan pokušaj Pucciarellia, ali i izvanrednu odbranu kapitena Stare dame. Ipak, kada se mislilo da će se na odmor otići bez promjene rezultata, Paul Pogba se odlučio na centaršut sa lijeve strane, sjajno pronašao Maria Mandžukičća koji kraj zaspalog Maria Ruia nesmetano dovodi svoj tim u vodstvo.

Domaćini su bolje otvorili nastavak, te došli u sjajnu priliku već nakon 5 minuta, kada centaršut Lichtsteinera sjajno prebacuje glavom Mandžukić na visinu druge stative, otkuda Alvaro Morata sa svega 5 metara pogađa Skorupskog na golu Empolija. Narednu priliku na utakmici zabilježili smo tek u 80. minutu kada se na udarac iz daljine odlučio Zielinski, ali lopta odlazi pravo u ruke dobro postavljenog Gianluigia Buffona. Imao je Juve priliku da u prvom minuti nadoknade potvrdi pobjedu kada nakon šuta Morate i odbijene lopte Skorupskog Asamoah ne uspijeva savladati golmana gostiju iz neposredne blizine. Četvrti minut nadoknade obilježio je sprint Morate, koji sa gotovo gol aut linije šalje povratnu loptu pred Simonea Zazu, ali niti napadač reprezentacije Italije ne uspijeva savladati večeras solidnog Skorupskog. Ostalo je Juventus 1, Empoli 0.

Narednu utakmicu izabranici Massimiliana Allegrija će odigrati u okviru 32. kola Serie A, kada u subotu, sa početkom od 20:45h na San Siru budu gostovali Milanu Siniše Mihajlovića.