11/03/2016

KOLO 29 / Juventus - Sassuolo 1:0 (1:0)

u 22:39h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 29. kola italijanskog šampionata svom stadionu ugostila Sassuolo Eusebia Di Francesca, te slavio minimalnu pobjedu golom Paula Dybale iz 36. minuta utakmice.

Juventus (3-5-2): Buffon; Rugani, Bonucci, Barzagli; Alex Sandro, Asamoah, Marchisio, Khedira (72' Pogba), Cuadrado; Mandžukić (89' Lichtsteiner), Dybala (80' Morata).
Sassuolo (4-3-3): Consigli; Peluso, Acerbi, Antei, Vrsaljko; Duncan, Magnanelli, Biondini (69' Pellegrini); Sansone, Falcinelli (77' Trotta), Politano (89' Adjapong).

Stara dama je od početka u utakmicu krenula izuzetno ofanzivno, a prvu sjajnu priliku Bianconera zabilježili smo do 26. sekunde prvog minuta, kada nakon kombinacije Mandžukića i Juana Cuadrada lopta dolazi pred najboljeg strijelca Stare dame u tekućoj sezoni, Paula Dybalu, koji iz prve ljevicom sa preko 25 metara izvanredno šutira, ali iskazao se golman gostiju.

Novu izvanrednu priliku pred golom Neroverdija zabilježili smo u 18 minutu kada nakon ubačaja iz slobodnog udarca Paula Dybale na visini druge stative najbolje skače Alex Sandro i šutira u bliži ugao, ali još jednom je spasio svoju mrežu Consigli. Desetak minuta poslije do pogotka je mogao i Khedira, kada nakon kombinacije Dybale i Cuadrada po desnoj strani lopta dolazi pred njemačkog internacionalca koji sa svega tri metra, iz teške situacije prebacuje nebranjeni gol Sassola.

Ipak, domaćini prije kraja prvih 45 minuta stižu do prednosti. Igrao se 36. minut kada je uslijedio dupli pas Cuadrada i Dybale, nakon kojeg fantastičnim udarcem 21-godišnji Italo-Argentinac sa ruba šesnaesterca pogađa daljnji ugao gola nemoćnog Consiglia. Na pauzu se otišlo pri minimalnom vodstvu Bianconera.

Na novu izgledniju priliku čekalo se do 76. minuta kada gužvu u protivničkom šesnaestercu ne koriste Dybala i Khedira, niti Juan Cuadrado čiji šut sa 10 metara blokira Peluso.

Odgovorili su i gosti u 76. minutu kada solidan udarac Sansonea brani kapiten Stare dame. Pet minuta prije kraja regularnog dijela utakmice šut iz daljine oprobao je i Paul Pogba, ali lopta odlazi pravo u ruke dobro postavljenog Consiglija. Samo minut poslije odličan kontra napad je povukao Alvaro Morata, probio gotovo do gol aut linije, te iz teške situacije šutirao u blok golmana gostiju. Već u narednoj akciji najbolju priliku na utakmici propustili su Neroverdi preko Sansonea, ali odlično brani još jedan put veliki Gianluigu Buffon.

Stara dama će naredni meč odigrati već u srijedu, kada će u prijestolnici Bavarske pokušati preokrenuti rezultat iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka, te se preko minhenskog Bayerna domoći naredne stepenice najelitnijeg evropskog takmičenja. Naredni meč u okviru italijanskog šampionata izabranike Massimiliana Allegrija očekuje sljedeće nedjelje, kada će sa početkom 15:00h gostovati Granati u novom Derby della Mole. Do kraja nije bilo promjena rezultata, ostalo je Juventus 1, Sassuolo 0.

Novom, desetom utakmicom bez primljenog pogotka Gianluigi Buffon zasjeo je na drugo mjesto vječne tabele preskočivši Dinu Zoffa (903 minute bez primljenog gola), a u narednoj utakmici u Derby della Mole trebat će mu svega tri minute da prestigne na čelu tabele bivšeg Milanovog golmana Sebastiano Rossia (929. minuta bez primljenog gola). Istom utakmicom Juventus je postavio novi rekord šampionata sa 10 utakmica bez primljenog gola.