06/03/2016

KOLO 28 / Atalanta - Juventus 0:2 (0:1)

u 16:55h / Kategorija:
Juvenus je u okviru 28. kola italijanske Serie A gostovao Atalanti Edya Reje na Stadio Atleti Azzurri d'Italie, te slavio svoju 20. pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone. Strijelci za novo slavlje Stare dame rezultatom od 2:0 bili su Andrea Barzagli u 24, odnosno Mario Lemina u 86. minutu utakmice.

Atalanta (3-5-2): Sportiello; Masielo, Paletta, Toloi; Drame, Cigarini (76' Diamanti), De Roon, Kurtić, Conti (55' D'alessandro); Borriello, Monachello (66' Raimondi).
Juventus (4-3-1-2): Buffon; Evra, Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner; Pogba, Marchisio, Khedira (68' Lemina); Pereyra (81' Alex Sandro); Dybala (88' Morata), Mandžukić.

Stara dama je od početka utakmice kontrolisala igru u Bergamu, a prvu priliku zabilježili smo u 10. minutu kada nakon sjajnog duplog pasa Pereyre i Khedire njemački internacionalac izbija sam pred golmana domaćina, ali bolji u duelu bio je Sportiello.

Ipak, već naredne prilika gostiju je urodila plodom. Dybala je u 24. minutu izveo udarac iz ugla, najbolji u skoku bio je Mandžukić koji spušta loptu pred zaboravljenog Andreu Barzaglia, a štoper Stare dame iz blizini matira golmana domaćih i postiže svoj prvi pogodak sezone.

La Dea je odgovorila tek u 40. minuti nakon greške Lichtsteinera i Marchisia na sredini terena. Domaćini su presjekli pas, lopta je stigla pred Marca Borriella koji centrira na drugu stativu oktuda De Roon iz teške situacije šutira pravo u ruke kapitenu Juventusa. Na pauzu se otišlo pri minimalnoj prednosti Bianocnera.

Izabranici Edya Reje su u nastavak ušli agilnije, ali prvu priliku pred golovima stvorili su gosti nakon nepažnje Sportiella. Golman je pokušao predriblati Mandžukića, napadač Stare dame je oduzeo loptu te pomalo sebično pokušao pokušao udarac koji na 5 metara od gola blokira odbrana Atalante.

Propustila je Atalanta odličnu priliku za izjednačenje 7 minuta prije kraja regularnog dijela vremena, kada nakon kornera Kurtić glavom spušta pred Toloia, koji na 5 metara za malo kasni pospremiti loptu u nebranjeni dio gol Stare dame.

86. minut se igrao kada smo vidjeli tračak genijalnost Maria Lemine. Mladi Francuz se upustio u solo prodor sa 30-tak metara od gola Sportiella, prevario dvojicu te šutirao neobranjivo za Atalanta 0, Juventus 2.

Na drugoj strani zabilježili smo i dobar pokušaj Masiella, ali se iskazao Gianluigi Buffon. Do kraja su domaćini visoko pritisli, ali sem udarca De Roona nakon kornera ozbiljnije prilike za promjenu rezultata nismo vidjeli. Utakmica u Bergamu na stadionu Atleti Azzurri D'Italia završena je pobjedom Bianconera pri rezultatu od 2:0.

Novom pobjedom izabranici Massimiliana Allegrija očuvali su prednost od 3 boda na čelu tabele spram Napolija, koji je dan ranije također slavio u svojoj utakmici 28. kola italijanskog šampionata. Stara dama će naredni meč odigrati u okviru 29. kola Serie A, a duel protiv Sassuola na Juventus stadionu je na rasporedu u petak, 11. marta, sa početkom od 20:45h.