28/02/2016

Juventus - internazionale 2:0 (0:0)

u 22:46h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 27. kola i novog Derby d'Italia na Juventus stadionu ugostila inter Roberta Mancinija, te zabilježio 19. sezonsku pobjedu. Golove za novo slavlje Bianconera rezultatom od 2:0 postigli su Leonardo Bonucci u 47, odnosno Alvaro Morata u 83. minutu 228. zvaničnog Derby d'Italia.

Juventus (3-5-2): Buffon; Chiellini (36' Rugani), Bonucci, Barzagli; Alex Sandro, Pogba, Hernanes, Khedira (78' Sturaro), Lichtsteiner; Dybala (81' Morata), Mandžukić.
internazionale (3-5-2): Handanović; Juan Jesus, Miranda, Murillo; Telles (73' Perišić), Kondogbia, Medel (56' Ljajić), Felipe Melo, D'Ambrosio; Palacio, Icardi (85' Eder).

Juventus je u prvih 45 minuta bio bolja i konkretnija ekipa. Izabranici Massimiiana Allegrija su od samog starta držali kontrolu nad igrom, a prvu prijetnju po golu gostiju zabilježili smo već u 5. minutu kada Hernanes sa 25 metara trese prečku gola Handanovića. Samo dvije minute poslije Juve je ponovno mogao do prednosti. Chiellini je sjajno povukao, dodao za Mandžukića koji loptu ostavlja za najboljeg strijelca Stare dame u dosadašnjem dijelu sezone, ali šut Paula Dybale blokom otklanjaju interisti.

Deveti minut donio je novu opasnost pred gol intera. Lichtsteiner je odlično centrirao sa desne strane, u odbrani se spleo Murillo, ali šut Mandžukića isti igrač ipak uspijeva izblokirati. Nekoliko minuta kasnije Hernanes se ponovno odlučio za udarac iz velike udaljenosti, ali ovoga puta lopta završava u rukama dobro postavljenog Samira Handanovića. Imao je Mario Mandžukić novu priliku za pogodak u 19. minutu, kada nakon novog ubačaja Lichtsteinera glavom šutira pravo u ruke golmana gostiju.

Prvu priliku imali su gosti u 31. minutu kada Palacio sjajno centrirao, ali pred najboljim strijelcem intera, Maurom Icardiom iskazao se sjajni štoper Stare dame Andrea Barzagli. 42. minut donio je opasnost pred gol Buffona. Telles je ubacio iz slobodnog udarca, a Mario Mandžukić nespretno u pokušaju izbacivanja glavom uputio udarac ka vlastitom golu, ali na mjestu je bio kapiten Bianconera Na odmor se otišlo bez promjene rezultata.

Već drugi minut donio je prednost domaćinima. Paulo Dybala je ubacio iz slobodnog udarca, na visini peterca očajno reagovao D'Ambrosio i glavom prebacio na drugu stranu pred Leonarda Bonuccija koji sjajno volejem matira Slovenca na golu intera.

Nakon gola domaćina utakmica je izgubila na intenzitetu, a prvu narednu ozbiljniju priliku zabilježili smo u 83. minutu kada Miranda u svom kaznenom prostoru ruši Alvara Moratu, a glavni arbitar meča Gianluca Rocchi je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Morata je preuzeo odgovornost te bez problema uduplao vodstvo Stare dame.

Zaprijetili su gosti u 88. minuti preko Ljajića iz slobodnog udarca, ali Buffon ipak uz malo problema brani. U nastavku je pokušao i Miranda iz blizine, ali šut defanzivca intera ovoga puta bez problema brani kapiten Stare dame. Samo minut poslije Eder je propustio najbolju priliku za počasni pogodak gostiju, ali Gianluigi Buffon fantastičnom reakcijom brani šut iz velike blizine. Do kraja je ostalo Juventus 2, inter 0.

Stara dama će narednu utakmicu odigrati upravo protiv večerašnjih protivnika, ovoga puta u okviru uzvratnog meča polufinala Coppa Italia. Utakmica na Giuseppe Meazzi je na rasporedu u srijedu, sa početkom od 20:45h. U narednom kolu italijanske Serie A, Juventus će u Bergamu naredne nedjelje sa početkom od 15:00h gostovati Atalanti Edya Reje,