03/02/2016

Juventus - Genoa 1:0 (1:0)

u 22:44h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 23. kola Serie A na Juventus stadionu ugostila Genou Gian Piera Gasperinija, te teže nego očekivano slavili pobjedu rezultatom od 1:0. Gol odluke postigao je De Maio u 30. minuti pogodivši vlastitu mrežu.

Juventus (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Caceres (63' Rugani); Evra (41' Alex Sandro), Pogba, Marchisio, Padoin, Cuadrado; Morata (54' Zaza), Dybala.
Genoa (3-5-2): Perin; Izzo, De Maio, Munoz; Silva, Ntcham (58' Capel), Džemaili (81' Matavz), Rigoni, Ansaldi; Pavoletti, Cerci (54' Suso).

Ekipa Gian Piera Gasperinija je dobro ušla u utakmicu, visoki pritisak na zadnju liniju Juventusa je urodio plodom, a Bianconeri su teško stvarali prilike. Domaćini su ipak prvi zaprijetili preko Paola Dybale u 13. minuti. 21-godišnji Argentinac je dobro oprobao iz daljine, ali lopta odlazi za malo pokraj desne stative gola Mattie Perina.

Promjenu rezultata zabilježili smo u 30. minutu, a vodstvo Bianconerima autogolom poklanja De Maio. Cuadrado je probio po desnoj strani, ubacio oštro na pet metara ispred Perina za Moratu, a defanzivac Genoe loptu iz blizine skrenuo u vlastitu mrežu.

Gosti su odgovorili tek u posljednjem minutu prvog poluvremena, ali slabiji udarac Pavolettia sa 25 metara odlazi pravo u ruke Gianluigija Buffona. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu od 1:0.

Rossoblu su zaprijetili već u prvom minutu nastavka. Cerci je iz polu-kontre oprobao udarac sa 20 metara, ali zabilježili smo dobru reakciju kapitena Stare dame. Sjajnu priliku propustio je Zaza u prvoj minuti provedenoj na terenu. Dybala je odlično izbacio Simonea iza zadnje linije Genoine odbrane, Zaza je izašao jedan na jedan sa Perinom, ali i šutirao pravo u ruke 23-godišnjeg golmana. Uslijedila je agresivnija igra gostiju, Bianconeri su stvarali šanse, ali je završnica izostalajala. Na krajuje ostalo Juventus 1, Genoa 0.

Novom, izuzetnom važnom 13. pobjedom u nizu Bianconeri su oborili novi klupski rekord koji je držao Conteov Juve iz sezone 2013/14. Loša vijest jeste da su tokom večerašnje utakmice Patrice Evra i Martin Cacerse prinudno napustili teren. Sa Francuzom će prema najnovijim informacijama biti sve u redu, budući da se radilo o preventivnoj izmjeni, dok je slučaj sa Urugvajcem nešto teži, a prve procjene o njegovom izbivanju sa terena se očekuju tokom narednih dana. Izabranici Massimiliana Allegrija će narednu utakmicu odigrati već naredne nedjelje sa početkom od 15:00h, kada će na Stadio Matusa gostovati Frosinoneu u okviru 24. kola italijanskog šampionata.