19/02/2016

Bologna - Juventus 0:0 (0:0)

u 22:42h / Kategorija:

Juventus je u okviru 26. kola italijanske Serie A gostovao Bologni Roberta Donadonia na Stadio Renato Dall'Ara, te nakon 15 pobjeda u nizu upisala svoj 4. sezonski remi.

Bologna (4-3-3): Mirante; Masina (73' Constant), Maietta, Gastaldello, Mbaye; Taider (82' Brienza), Diawara, Donsah; Giaccherini, Destro, Rizzo (65' Mounier).
Juventus (4-3-1-2): Buffon, Evra, Bonucci, Barzagli, Lichtsteiner; Pogba, Marchisio, Sturaro; Pereyra (46' Cuadrado); Morata, Zaza (68' Dybala).

Prvo poluvrijeme donijelo nam je oskudan fudbal. Obje ekipe igrale su dosta oprezno, a zabilježili smo po jednu priliku na obje strane. Prvo su Bianconeri zaprijetili u 10. minuti kada je Claudio Marchisio iz kornera ubacio na visinu druge stative. Najbolji u skoku u šesnaestercu domaćina bio je Patrice Evra, ali udarac Francuza odlazi zamalo pokraj gola Mirantea.

Odgovorili su domaćini u 21. minutu kada se Destro odlučio na udarac iz velike daljine, ali Gianluigi Buffon je bio na visini zadatka, te odbranio udarac napadača Bologne. U nastavku akcije nakon odbijene lopte kapitena gostiju šutirao je i Donsah, ali veoma neprecizno.

U nastavku prvog poluvremena Juve ne imao inicijativu, kontrolisao je u potpunosti sredinu terena, ali ozbiljniju priliku nismo vidjeli niti na jednoj strani. Na odmor se otišlo pri početnom rezultatu.

Prvu priliku u nastavku vidjeli smo u 53. minutu nakon kombinacije Cuadrada i Lihtsteinera po desnoj strani. Švicarac je iz teške pozicije ubacio na 15 metara otkud 22-godišnji Francuz šutira ipak pokraj gola Mirantea.

Na narednu ozbiljniju priliku čekalo e do 84. minuta. Marchisio je dobro proigrao Paula Pogbu, koji ipak sa 11 metara iskosa šutira pored gola Bologne. Tri minute poslije sjajno se snašao Alvaro Morata nakon dodavanja Lichtsteinera. Španac je šutirao sa desetak metara iz okreta, ali na nivou je bio golman domaćina.

89. minut i još jedno sjajno dodavanje Marchisia za Pogbu, Francuz još jednom šutira, a Mirante sjajnom intervencijom još jednom spašava svoju mrežu. Do kraja Stara dama nije uspjela stvoriti novu ozbiljniju priliku, završilo je Bologna 0, Juventus 0.

Staru damu već u utorak čeka veliki susret u okviru prve utakmice osmine finala Lige prvaka, gdje će u ulozi vice-šampiona Evrope na Juventus stadionu ugostiti Guardiolin Bayern. Naredni meč Serie A, izabranici Massimiliana će odigrati u narednu subotu sa početkom od 20:45h, kada u okviru 27. kola kada Staroj dami na megdan stiže milanski inter Roberta Mancinija u novom Derby d'Italia.