27/01/2016

Juventus - inter 3:0 (1:0)

u 22:40h / Kategorija:

Juventus je u okviru prve polufinalne utakmice Coppa Italia na Juventus stadionu ugostio inter Roberta Mancinija, te sa ubjedljivom pobjedom od 3:0 napravio veliki korak ka drugom finalu u nizu. Dva gola postigao je Alvaro Morata u 36. i 63. minuti, dok je treći pogodak za aktuelne šampione Coppa Italia postigao Paolo Dybala 7 minuta prije isteka regularnog dijela utakmice.

Juventus (3-5-2): Neto; Chiellini, Bonucci, Caceres; Evra (83' Alex Sandro), Asamoah, Marchisio, Pogba, Cuadrado (90' Padoin); Morata, Mandžukić (77' Dybala).
inter (4-3-3): Handanović; Nagatomo, Murillo, Miranda, D'Ambrosio; Kondogbia, Medel, Melo (64' Brozović); Jovetić, Ljajić (80' Jesus), Biabiany (77' Icardi).

Juventus je bio agilnija ekipa u prvom poluvremenu, ali gosti su zabilježili prvi udarac po golu protivnika. Igrao se 10. minut kada je Medel šutirao sa velike udaljenosti, ipak samo pravo u ruke Norberta Neta.

14. minut donio je i prve ozbiljnije kontroverze. Cuadrado je izveo slobodan udarac sa 25 metara iskosa, a igranje Medela rukom u interovom kaznenom prostoru glavni sudac meča Paolo Tagliavento odbija da vidi. Nešto kasnije Cuadrado je iz igre sa 18 metara oprobao udarac, ali lopta odlazi za malo pokraj lijeve stative Samira Handanovića.

Ipak, Tagliavento je sudio najstrožu kaznu za Staru damu u 34. minutu meča. Ponovno je na sceni bio raspoloženi Juan Cuadrado, kojeg Murillo obara u šesnaestarcu gostiju, a sudac meča ovoga puta nije imao izbora već da dosudi jedanaesterac za Bianconere. Siguran izvođač bio je Alvaro Morata, Handanović je pročitao stranu, ali je udarac bio isuviše jak i precizan za slovenskog golmana.

Mogao je Morata i do drugog gola na utakmici u drugoj minuti sudačke nadoknade, kada je na centaršut Cuadrada Španac šutirao glavom, ali ovoga puta Hadanović je bio na visini zadatka. Na pauzu se otišlo pri rezultatu od 1:0.

U nastavku su gosti krenuli agresivnije, ali prave prilike nisu stvarali pred golom Neta, a prvu ozbiljniju priliku u drugom poluvremenu koriste Bianconeri. Cuadrado je u 63. minuti sjajno prošao te poslužio Mandžukića koji se nije najbolje snašao u šesnaestercu gostiju, a šut Hrvata blokiraju nerazzuri. Ipak. loptu u nastavku akcije kupi Evra, sjajno probija po lijevoj strani, a ista se nakon oštrog ubačaja odbija od noge Felipea Mela pred Alvara Moratu, koji iz okreta sjajno po drugi put trese mrežu Handanovića.

Na drugoj strani odgovorili su gosti, a na centaršut Jovetića najbolje skače Murillo te glavom šutira ipak nedovoljno dobro da bi savladao sigurnog Neta na golu Stare dame. 70. minut donosi nove probleme Robertu Manciniju. Juan Cuadrado je još jednom sjajno probio po desnoj strani, Murillo srušio Kolumbijca, a Paolo Tagliavento sa pravom pokazao drugi žuti karton štoperu intera.

Mogao je Morata i do Hat-tricka na večerašnjoj utakmici, ali na odličan ubačaj Paula Pobge Španac sa 6 metara prebacuje gol Handanovića.

I onda na scenu stupa Paulo Dybala. Asamoah iz kontre Juventusa poslužuje mladog Dybalu, koji u maniru buduće zvijezde svjetskog fudbala iz prve sa 20 metara po treći put na utakmicu prisiljava Handanovića da vadi loptu iz svoje mreže. Ostalo je Juventus 3, inter 0.

Uzvrat polufinalne utakmice Staru damu će na Stadio Giuseppe Meazza odvesti 03. marta, kada će izabranici Massimiliana Allegrija pokušati obezbjediti drugo finale Coppa Italia u nizu. Ipak, Juventusa novi susret očekuje već naredne nedjelje sa početkom od 12:30h, kada će u okviru 22. kola Serie A gostovati Chievo Veroni na Stadio Marcantonio Bentegodiju.