Na današnji dan: 19. oktobar

u 14:10h / Kategorija:
Izvor fotografije: gazzetta.it

19. oktobar ostati će upamćen po prvom golu u okviru Serie A buduće legende Calcia, ali i po uzbudljivom trileru na Derby d'Italia.

1997. godine Andrea Pirlo, tada još talentovani 21-godišnjak,  postigao je svoj prvi pogodak u Serie A noseći dres Brescie u pobjedi njegovog tima nad Vicenzom. Pirlov pogodak bio je četvrti na utakmici za konačan rezultat od 4:0.

Pet godina poslije, 2002. godine tadašnji aktuelni prvak Juventus gostovao je na Giuzeppe Meazzi u okviru Derby d'Italia. Bianconeri su iz jedanaesterca poveli u posljednjoj minuti regularnog toka utakmice preko Alessandra Del Piera, da bi nerazzurri izjednačili u 5. minuti sudačke nadoknade golom Christiana Vieria.