20/09/2015

Genoa - Juventus 0:2 (0:1)

u 17:38h / Kategorija:

Juventus je u četvrtom kolu italijanske Serie A na gostovanju u Genovi došao do prijeko potrebne pobjede. Nakon dobre partije prošlog utorka u Manchesteru izabranici Massimiliana Allegria uspjeli su vratiti samopouzdanje i u domaćem šampionatu.

Genoa (3-4-1-2): Lamanna; Izzo, Burdisso, De Maio; Laxalt, Džemaili (57' Pandev), Rincon, Cissokho; Ntcham; Perotti (46' Figueiras), Capel (64' Tachtsidis).
Juventus (4-3-3): Buffon; Evra, Chiellini, Barzagli, Lichtsteiner; Pogba, Sturaro, Lemina (76' Hernanes); Morata (22' Pereyra), Mandžukić (83' Zaza), Cuadrado.

Toskanski trener je u jednakom sistemu, sa doduše nešto promijenjenim rosterom napao Genou, a otvorena igra isplatila se već u 37. minutu kada na centaršut Pereyre Pogba pogađa prečku sa svega dva metra, međutim lopta se na nesreću domaćina u nastavku odbija od golmana Lammanu koji trese sopstvenu mrežu.

Važan detalj utakmice desio se pred sam kraj prvog poluvremena kada sudac Paolo Valeri Armandu Izzou dodjeljuje drugi žuti karton i šalje italijana ranije u svlačionicu. Trenutak odluke desio se u 59. minutu kada Diogo Figueiras u svom kaznenom prostoru ruši Chiellinija, a Valeri bez razmišljanja pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Paul Pogba, za ispostavit će se nešto kasnije konačan rezultat Genoa 0, Juventus 2.

Gian Piero Gasperini pokušao je u nastavku utakmice uvođenjem Panagiotisa Tachtsidisa i Gorana Pandeva da povrati rezultatsku neizvjesnost, no Juventus je iskusno priveo utakmicu kraju. Vrijedno spomena je i da su Mario Lemina i Simone Zaza zabilježili prve minute u dresu aktuelnih šampiona Italije, ali i loša vijest za Massimiliana Allegria da se tokom prvog poluvremena ozlijedio Alvaro Morata.

Nakon prve pobjede u Genovi Juventus će narednu utakmicu prvenstva odigrati već za tri dana, kada će u srijedu od 20:45h na Juventus stadionu ugostiti debitanta Serie A, ekipu Frosinonea.