01/08/2015

Prijateljska utakmica / Olympique M. - Juventus 1:0 (2:0)

u 21:10h / Kategorija:

Marsejski Olypmpique je prvak Evrope! Juventus je u finalu Lige prvaka poražen rezultatom od 2:0, a pogotke za domaću ekipu postigli su Alessandrini u 35, odnosno Barrada u 84. minuti utakmice.

Ne, ipak se nije radilo o finalu nekog evropskog natjecanja iako je grubost i ponašanje Bielsine ekipe govorilo upravo suprotno, kao što je i teren pokazivao stepen pripremljenosti kao da se radi o završnici sezone, a čini se da je glavni arbitar utakmice stekao sličan dojam, te je dijelio direktne crvene kartone na račun prigovora.

Nije ovo bio pripremni meč kojem se nadao Massimiliano Allegri, teško da se iz ovakve utakmice moglo izvuči bilo šta pozitivno, kako je sudac već krajem prvog poluvremena odlučio poslati Lichtsteinera nakon švicarčevog prigovora, kada je već bilo očito da arbitar lagano gubi konce kontrole meča. Nažalost ništa bolje sreće nije bio niti Sami Khedira, koji se sredinom prvog poluvremena uhvatio za zadnju ložu, te je toskanac na klupi Stare dame izvršio prinudnu izmjenu. Ipak, ostali smo dojma da je Juventus mogao i bez ove pripremne utakmice odigrane na jako lošem terenu koji se ubitačnim za igrače u ovom stadiju priprema.

Ovom utakmicom Juventus je završio niz pripremnih utakmica pred prvu oficijelnu utakmicu sezone. Lista ozljeđenih igrača na koje Allegri neće moći računati u Shanghaiu kada će snage odmjeriti sa rimskim Laziom u okviru Supercoppa Italiana je nažalost porastao, tačnije štoperskom dvojcu Barzagli-Chiellini vrlo vjerovatno se priključio i ovosezonsko pojačanje Juventusa Sami Khedira. Utakmica sa Laziom je na rasporedu naredne subote sa početkom od 14:00h.