23/05/2015

Juventus - Napoli 3:1 (1:0)

u 20:45h / Kategorija:

Juventus je rezultatom 3:1 i pobjedom nad 4.plasiranim Napoliem otvorio pretposljednje kolo ovosezonskog izdanja Serie A. Nije danas bilo nikakvog natjecateljskog značaja za branitelje titule, ali ekipa Massimiliana Allegria potrudila se da sjajnom utakmicom zatvori ovosezonsko domaćinstvo na Juventus stadionu.

U toku utakmice vidjeli smo i lijepu gestu Juventusovih navijača kada su u 39. minuti podignuli ogroman transparent sa natpisom "+39", koji simbolizira 39 navijača koji su izgubili živote u Heyselskoj tragediji, koje se dogodilo 29. maja prije 30 godina. Pored transparenta svi sudionici na južnoj tribini stadiona držali su listove papira sa natpisima neprežaljenih kolega.

Juventus je u ranoj fazi utakmice slomio otpor gostiju i već u 13. minuti prvi puta zatresao mrežu Andujara. Duga lopta Andree Barzaglia stigla je na 25 metara za Kingsleya Comana koji prekrasnim potezom prebacuje posljednju liniji Partenopea i izbacuje Roberta Pereyru samog pred golmana napolitanaca i koji hladokrvno dovodi svoju ekipu u vodstvo.

Igrao se 49. minut kada je nakon jedne akcije loptu upućenu u kazneni prostor domaćina rukom dirao Kwadwo Asamoah, iako je ruka bila uz tijelo glavni arbirtar meča pokazuje na bijelu tačku. Izvođač jedanaesterca bio je Insigne, čiji udarac sjajno čita Gianluigi Buffon, međutim ona se odbija pred Lopeza koji postiže izjednačujući gol. Lopez je u toj prilici utrčao u kazneni prostor i prije nego je izveden jedanaesterac od njegovog suigrača, međutim Luca Banti ostao je gluh i nije dosudio indirekt očito oštećenoj strani Juventusa.

Vidjeli smo i sjajnu intervenciju kapitena Juventusa u 69. minuti kada sjajno brani udarac Lopeza sa nekih 11 metara. I onda u 77. minuti utakmice na scenu stupa Stefano Sturaro koji prima loptu okrenut leđima na 20 metara od gola gostiju, sjajnom bravurom izbacuje iz igre svog čuvara i sa nekih 15 metara postiže fantastičan gol kraj nemoćnog Andujara.

Igrao se drugi minut nadoknadekada smo vidjeli izuzetno ružan i nesportski potez Britosa kada je glavom udario u nos Alvara Moratu, nakon čega Luca Banti nije imao šta drugo već da pokaže na bijelu tačku i izravan crveni karton odbrambenom igraču Napolija kojeg nakon utakmice vjerovatno očekuje i mnogo stroža kazna od strane Fudbalskog saveza Italije. Siguran izvođač jedanaesterca za domaćine bio je Simone Pepe koji u trećem minutu sudačke nadoknade postavlja konačan rezultat utakmice Juventus 3, Napoli 1.
Juventus - Napoli, statistika utakmice

Juventus je dakle u posljednjoj utakmici sezone pred svojim navijačima porazio ekipu Rafaela Beniteza, a do kraja prvenstvene sezone odigrati će još jednu utakmicu, tačnije naredne nedjelje sa početkom od 20:45h gostovati će Hellas Veroni.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.