11/04/2015

Parma - Juventus 1:0 (0:0)

u 20:36h / Kategorija:

U prvoj utakmici 30. kola italijanske Serie A, Parma je iznenadila i pobijedila prvoplasirani Juventus na svome Ennio Tardiniju rezultatom od 1:0. Ekipa Massimiliana Allegrija otputovala je u šarenom sastavu u Emiliu-Romagnu, nije prikazala igru kakva se očekivala, dok su davljenici sa dna tabele uspjeli iskoristiti jedinu pravu priliku pred golom Marca Storarija i osvojiti nova tri boda.

Za put u Parmu, sa mislima na utakmicu lige prvaka narednog utorka, Massimiliano Allegri odlučio je odmoriti neke od ključnih igrača. U Emiliu-Romagnu nisu otputovali ozljeđeni Pirlo i Pogba, Allegri nije htio riskirati niti sa Tevezom, ostavio je u Torinu i Buffon, a u prvi tim nije uvrstio niti Bonuccija i Evru.

Parma (3-5-2): Mirante; Feddal, Santacroce (80' Cassani), Mendes; Gobbi, Nocerino, Jorquera, Mauri (82' Lila), Varela; Ghezzal, Befodil (86' Prestia).
Juventus (4-3-1-2): Storari; Padoin, Ogbonna, Chiellini, Lichtsteiner; Sturaro (67' Pepe), Marchisio, Vidal; Pereyra (62' Morata); Coman (80' Vitale), Llorente.

Tim Juventusa teško je stvarao prilike, a i na one rijetke izvanredno su odgovorili Mirante i odbrana "I Ducalia." Po jednu priliku imale su obje ekipe u prvih 20 minuta. Prvo je Pereyra zaprijetio, a Mirante sjajno reagovao, dok je na drugoj strani samo pola minute kasnije sjajnu priliku za rano vodstvo domaćina propustio Belfodil. Do kraja poluvremena zaprijetio je Juve još dva puta. Prvo je Vidal šutirao nakog odličnog ubačaja Marchisia iz slobodnog udarca, ali Mirante još jednom odlično reaguje na šut čileanca sa nekih 5 metara i nogom izbija loptu u korner za goste. Par minuta prije kraja prvih 45 minuta i odlaska u svlačionice priliku za vodstvo propustio je i Coman nakon dodavanja Vidala, ali i francuz sa sedam metara iskosa šutira samo pravo u Mirantea.

Gol odluke postigao je Mauri u 60. minutu utakmice. Povukli su kontra napad domaćini po desnoj strani, Belfodil je sjajno poslao povratnu loptu pred Maurija na nekih 16 metara od gola Bianconera, a 18.godišnji italo-argentinac šutirao iz prve i sjajno pogodio nebranjeni dio gola Marca Storarija. Do kraja Juventus je pritiskao, ali nije stvorio niti jednu ozbiljniju priliku.

Juventus je do ovog kola imao prednost od 14 bodova ispred drugoplasirane ekipe Rome, koja će sutradan u Torinu protiv istoimene ekipe pokušati smanjiti jaz za aktuelnim šampionima. U narednom, 31. kolu Serie A, 18. aprila Juventus će dočekati na Juventus stadionu ekipu Lazia, ali prije toga ih očekuje mnogo važniji susret, prva utakmica četvrt-finala Lige prvaka, u kojoj će u Torinu ugostiti francuskog predstavnika iz Kneževine, Monaco.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.