18/04/2015

Juventus - Lazio 2:0 (2:0)

u 23:10h / Kategorija:
Juventus - Lazio 2:0 (2:0)

Juventus je u okviru 31. kola italijanske Serie A rutinirano slavio protiv drugoplasirane ekipe tabele, rimskog Lazia, i osvajanjem nova tri boda napravio odvažan korak ka novoj odbrani titule.

Ekipa Piolia nije došla u Torino kako bi se branila, ali je naletjela po drugi puta u sezoni na veoma raspoloženu ekipu Bianconera koji su hladnokrvno iskoristili gotovo sve prilike koje su im bile pružene i na kraju zasluženo slavili sa dva gola razlike. Prvi gol na utakmici postigao je Carlos Tevez u 17. minuti utakmice, dok je Leonardo Bonucci samo 11 minuta kasnije svojim trećim golom sezone postavio konačan rezultat utakmice.

Juventus (3-5-2): Buffon; Chiellini, Bonucci, Barzagli; Evra, Marchisio, Pirlo (72' Pereyra), Vidal (84' Sturaro), Padoin; Tevez, Matri (58' Morata).
Lazio (4-3-3): Marchetti; Braafheid (46' Candreva), Mauricio, Cana, Basta; Lulić, Biglia, Cataldi; Mauri (66' Keita), Klose (90+2' Ledesma), Anderson.

Prvi pogodak vidjeli smo već u 17. minutu utakmice. U zračnom duelu na sredini terena Vidal je sjajno prebacio glavom za Teveza koji je vješto izbjegao ofasajd, argentinac se sam sručio prema golu Biancocelestia i elegantno savladao golmana Marchettia svojim 18. ligaškim golom sezone. Lazio se otvorio, preuzeo kontrolu na sredini terena, ali novi udarac za Piolievu ekipu stiže samo 11 minuta nakon gola Apacha. Ovoga puta Bianconeri na svojoj polovini prekidaju akciju Lazia, loptu Bonucciju predaje Pirlo na sredini terena, a odbrana Lazia ne shvata dovoljno ozbiljno defanzivca Italije koji gotovo bez prepreke stiže do kaznenog prostora gostiju i odličnim udarcem uduplava vodstvo Stare dame. Mogao je Juve i do veće prednosti do kraja poluvremena, igrala se druga minuta sudačke nadoknade kada je Padoin sjajno ubacio sa desne strane na drugu stativu pred Evru koji je bio u naletu, ali udarac lijevog beka domaćina odlazi samo pored gola Marchettia. Sa vodstvom Juvea od dva gola razlike otišlo se u svlačionice.

Svjestan je bio Pioli da protiv najjačeg tima Italije nema šta da čeka i već na poluvremenu je odlučio baciti sve karte u napad uvevši Candrevu umjesto lijevog beka Lazia, Braafheida, što se pokazalo dobrim po goste budući da su po početku nastavka preuzeli dominaciju na sredini terena, iako su ipak do šansi veoma rijetko stizali. Jednu od tih prilika imali su u 65. minutu kada je nakon igranja rukom Chiellinia dosuđen slobodan udarac na ivici šesnaesterca domaćina. Candrevin pokušaj bio je silovit, ali kapiten Stare dame veoma iskusno brani udarac pod samu prečku gola. Na sljedeću dobru priliku gosti su čekali do 92. minute utakmice kada je nakon jedne visoke lopte pogriješio Chiellini i spustio ju pravo u šesnaesterac pred Felipea Andersona, ali 22.godišnji brazilac u padu ne šutira dovoljno dobro da bi prevario prekaljenog golmana Juventusa, koji u još jednoj utakmici zadržava svoju mrežu netaknutom.

Juventus je ovom pobjedom povećao prednost nad drugoplasiranom ekipom tabele, stvorivši sada solidnu zalihu od 15 bodova, što znači da će Juventusu, čak i ukoliko Roma u sutrašnjoj utakmici savlada svoje protivnike, trebati ukupno 7 bodova iz preostalih 8 kola italijanske Serie A kako bi i matematički obezbjedio treću u nizu odbranu tiutule i osvojio svoj 33. naslov prvaka apeninskog poluostrva. Juventus će narednog četvrtka na važno gostovanjeu Monte Carlo, u okviru uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka, gdje će pokušati odbraniti vodstvo koje je stekao u Torinu pobjedom nad Monacom rezultatom od 1:0. U narednom kolu Serie A očekuje nas još jedna poslastica u vidu novog Derbya Della Mole na Comunaleu, koji je na rasporedu u nedjelju sa početkom od 15:00h.


Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.