12/02/2015

Fantastičnih pet u Ceseni

u 16:55h / Kategorija:

Predstavljamo Vam Top 5 pobjeda Juventusa u Emiliji-Romagni, mjestu gdje su utakmice tradicionalno završavane sa malo postignutih pogodaka.

Mečevi između Juventusa i Cesene imaju historijsku tendenciju da budu sporni po prirodi, a Juventus tek treba da pogodi više od dva puta na gostovanju kod Cavallucci Marini (Morskih konjića).

Iako je na gostovanjima u Ceseni padalo veoma malo golova, Juventus iz 12 okršaja u Emilio-Romagni ima 5 pobjeda, šest remija i samo jedan poraz.

Vratimo se zajedno u prošlost i prisjetimo se tih pet pobjeda:

Cesena - Juventus, 0:1, 24. april 2012. godine.

Juventusova posljednja pobjeda protiv Cesene održala je bodovnu prednost od tri boda, i bila snažan napredak ka osvajanju 30-tog Scudetta, nakon što su dvije sedmice ranije pretekli ekipu Milana.

Napetost je spala tek 10 minuta prije kraja golom igrača na posudbi Marca Boriella koji je nekoliko minuta ranije zamijenio Alessandra Matrija.

Sa druge strane Milan se na San Siru mučio i na kraju pobijedio kasnim pogotkom Kevina Princa Boatenga. Ali njihovi pokušaju da preokrenu stanja na tabeli su na kraju bili uzaludni, kako su dvije sedmice kasnije, u Trstu, pobjedom od 0:2 nad ekipom Cagliarija momci Antonia Contea osvojili prvenstvo nakon šest godina posta.

Cesena - Juventus, 1:2, 26. februar 1989. godine.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Juventus je već u drugom minutu nastavka pogodio preko Ruia Barrosa, koji je nakon lošeg pokušaja domaćina da očiste opasnost ispred gola Sebastiana Rossia doveo Morske konjiće u zaostatak od jednog gola.

Cesena se nakon toga probudila i bacila sve karte u napad pokušavajući doći do izjednačujućeg gola, te posebne kritike uputila arbitrima kada su smatrali da su oštećeni zbog nedodjeljenog jedanaesterca nakon sudara Roberta Bordina i Giancarla Marocchia u šesnaestercu Bianconera.

Domaćini su pretrpjeli tešku agoniju u 85. minuti utakmice kada je ponovno pogodio Rui Barros, ovoga puta savladavši Rossia prekrasnim lobom iz kontra napada. Ipak, Cesena je postigla počasni pogodak u 89. minutu preko Massima Agostinia.

Cesena - Juventus 0:1, 28. novembar 1976. godine.

Nakon što su obje strane propustile odlične prilike, Roberto Boninsegna našao se u pravom trenutku na pravome mjestu i pospremio loptu iza leđa domaćeg golmana u 80. minutu u daljnji ugao.

Bila je to 23. pobjeda ostvarena te trijumfalne sezone koja je pehar Scudetta vratila u Torino, prva titula domaćeg prvenstva osvojena pod palicom Giovannia Traoattonia, sa samo jednim bodom više od drugoplasirane ekipe Torina.

Cesena - Juventus, 0:1, 04. novembar 1974. godine.

Još jedna pobjeda u Ceseni, još jedna sezona sa osvojenim Scudettom. Ovoga puta ekipa Carla Parole otputovala je na put u Emiliu-Romagnu, i dinamika igre je ostala slična kao kod prethodnih gostovanja.

Nakon napetih 85 minuta, u kojoj se pritisak smjenjivao na obje strane, Franco Causio je pet minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka zabio pobjedonosni pogodak i zaledio srca Morskih konjića.

Cesena - Juventus, 0:1, 07. april 1974. godine.

Po jedan gol u oba poluvremena od strane Pierta Anastasia i Josea Altafinia omogućila je Bianconerima relativno laku pobjedu na stadionu La Fiorita.

Altafini je svojim golom postavio konačan rezultat, nakon što je 6. minuta ranije sa klupe zamijenio Roberta Bettegu.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.