15/02/2015

Cesena - Juventus 2:2 (1:2)

u 23:54h / Kategorija:

Juventus je u okviru 23. kola italijanske Serie A u Ceseni imao priliku povećati prednost nad drugoplasiranom ekipom Rome na devet bodova razlike, ipak to se nije desilo kako su Cavallucci Marini odigrali iznad svih očekivanja i uspjeli remizirati sa aktuelnim šampionima.

Bilo je ovo tradicionalno neugodno gostovanje na terenu na kojem Juventus nikada u historiji nije postigao više od dva gola. Nije rijetko Juventus remizirao na ovom terenu, ukupno na više od pola susreta odigranim do sada, a današnjoj nespremnosti igrača Allegrijevog tima pridonio je i vještački teren.

Gledali smo veoma uzbudljivu utakmicu koju su mnogo bolje otvorili domaćini. Cesena je prva i došla u vodstvo preko Đurića u 17. minutu nakon asistencije Defrela. Ipak Juventus u samo pet minuta uspjeva preokrenuti rezultat golovima Morate u 27, odnosno Marchisia u 33. minutu igre i na poluvrijeme otići sa jednim golom prednosti. Konačan rezultat utakmice postavio je Brienza u 70. minutu, a treba napomenuti da je i Arturo Vidal u 82. minutu propustio meč loptu nakon promašenog jedanaesterca kojeg je izborio Llorente.

Treneri su na teren poslali sljedeće sastave:
Cesena (4-3-1-2): Leali; Perico, Lucchini, Krajnc, Renzetti; Giorgi, De Feudis, Ze Eduardo; Brienza; Djurić, Defrel.
Juventus (4-3-1-2): Buffon; Evra, Bonucci, Ogbonna, Lichtsteiner; Pogba, Pirlo, Marchisio; Vidal; Morata, Llorente.

Prvu priliku na utakmici imali su domaćini u 8. minutu preko kontre koju je izveo Defrel po lijevoj strani, nakon koje je sa nekih 15 metara sjajno šutirao, ali izvrsnom paradom gol gostiju spašava Gianluigi Buffon i odbija loptu u korner. Samo minut poslije vidjeli smo odgovor Juventusa preko Pogbe, francuz je pronašao prostor za udarac sa vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi pravo u ruke golmana Lealia.

Nizale su se prilike domaćina. Već u 10. minuti još jedna sjajna prilika za domaćine. Bonucci je krivo procijenio odskok lopte nakon lošeg dodavanja Pirla od umjetni travnjak, dobro se pri tomu snašao Defrel koji je ovoga puta imao vremena da se i namjesti za udarac, ali Buffon opet izvanredno interveniše i spašava gol Bianconera. Oprobao je udarac i Ze Eduardo u 13. minuti, ali je Buffon još jednom bio na visini zadatka. Minut poslije vidjeli smo priliku i pred golom Cesene. Evra je ubacio sa strane, a Llorente sa 11 metara šutirao samo preko gola Lealia.

Igrao se 17. minut kada je Cesena povela preko Đurića. Pirlo je katastrofalno pogriješio na sredini terena, loptu je uzeo Defrel i povukao sjajnu loptu, dodao na lijevu stranu za usamljenog Đurića koji sa 15 metara šutira ispod tijela Buffona i dovodi Cesenu u vodstvo od 1:0.

Požutio je Perico u 10. minutu nakon veoma grubog starta nad Evrom.

Juventus je izjednačio u 27. minutu golom Alvara Morate. Pogba je sjajno ubacio sa lijeve strane za mladog španca, odbrana Cesene nije najbolje reagovala, a Morati nije bilo teško smjestiti loptu sa vrha peterca iza leđa Lealija.

Samo 6 minuta poslije Juventus je preokrenuo rezultat. Strijelac novog gola za goste bio je Claudio Marchisio. Alvaro Morata je sa gotovo gol linije ubacivao za Llorentea, koji okružen dvojicom štopera nije mogao do lopte, ipak u produžetku lopta dolazi pred Marchisia koji u svome 200. nastupu u dresu Stare dame sa 5 metara nesmetano matira nemoćnog golmana Cesene.

Zaprijetio je i Llorente u 37. minuti iz okreta, ali lopta odlazi samo preko gola. Požutio je i Lichtsteiner u 41. minutu nakon starta nad Đurićem.

Imao je i Pirlo dobar pokušaj u predzadnjoj minuti regularnog dijela prvog poluvremena nakon dodavanja Llorentea, ali udarac veznjaka Juventusa odlazi samo pored vanjske strane stative gola domaćina.

Na poluvrijeme se otišlo pri minimalnom vodstvu Juventusa od 2:1. Isti sastavi su nastavili i u nastavku.

Prvu priliku u drugom dijelu imali su domaći igraći preko Defrela, ali udarac sa 20 metara odlazi preko gola Buffona. Još jednu odličnu priliku propustili su igrači Cesene kada je sa desne strane centrirao Defrel, prizemna lopta je prošla kroz peterac Juventusa na koju je za malo zakasnio večeras odlični Đurić.

Igrao se 69. minut kada je požutio i Leonardo Bonucci nakon starta na Đurićem.

Dvadeset minuta prije kraja domaćini su izjednačili golom Brienze. Igrači Cesene uputili su dobar centaršut sa lijeve strane, Đurić je fantastično skočio i spustio loptu pred Brienzu koji sa vrha šesnaesterca sjajno pogađa malu mrežicu Buffonovog gola, za ispostavit će se kasnije konačan rezultat.

Prvu izmjenu Juventusa vidjeli smo u 75. minutu kada je Roberto Pereyra zamijenio Paula Pogbu.

U 80. minutu dosuđen je jedanaesterac za goste, kada je nakon burne reakcije i isključen trener domaćina. Marchisio je ubacio za Llorentea, španac ju je sjajno primio koljenom, podigao i šutirao makazicama, lopta pri tomu pogađa visoko podignutu ruku Lucchinia, a sudac Carmine Russo bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Ipak Juventus nije uspio još jednom savladati Lealia, budući da je Arturo Vidal sa bijele tačke promašio gol.

Do kraja smo vidjeli izmjene na obje strane. Prvo je Đurića zamijenio Rodriguez u redovima domaćina, dok je sa druge strane Allegri na teren poslao Comana i Pepea umjesto Vidala i Llorentea.

Juventus je nakon drugog uzastopnog renija u gostima ostao na čelu tabele sa sedam bodova prednosti nad drugoplasiranom Romom, koja je u istom kolu na svome terenu zaustavljena u remiju bez golova od strane posljednje plasirane Parme. Sljedeću utakmicu Juventus će odigrati u okviru Serie A, kada će narednog petka na svome terenu dočekati Alatantu, a utakmica je na rasporedu u terminu od 20:45h.