Talent Track - Sorensen starter u pobedi Verone

u 17:00h / Kategorija:

Ovonedeljni #TalentTrack - rubrika koja se koncentriše na Bianconere na pozajimcama i u suvlasništvima sa drugim klubovima, u centru pažnje ima Frederika Sorensena.

Frederik Sorensen

Omladinski reprezentativac Danske, koji se trenutno nalazi na pozajmici u Hellas Veroni, prikazao je svoje defanzivne kvalitete u pobedi njegovog tima protiv Atalante na Bentegodiu u nedelju. Nakon gola Javiera Saviole u 53-em minutu, Gialoblu su se mučili da zadrže prednost do kraja utakmice, ali Sorensenova odlična partija znatno je pomogla u odbijanju ofanziva ekipe sa Bentegodia.

Mbaye Diagne

Prelazimo u Belgiju, u Jupiler League-u. Mbaye Diagne je ubeležio doppietu u pobedi njegovog Westerloa od 3-1, u gostima, nad devetoplasiranim Zulte Waregemom, nakon što su bili u zaostatku od jednog gola. Stvari su loše izgledale na poluvremenu nakon što je Alessandro Cordaro doveo domaćine u vođstvo, ali je preokret ekipe Chislaina Gimberta počeo je malo pre sat vremena igre. Odlučan da galvanizuje svoju ekipu, Mbaze Diagne je zabio dva gola, nakon čega je Nils Schouterden zapečatio pobedu u nadoknadi vremena. Ovim rezultatom Westerlo se bodovno približio svom subotnjem protivniku za kog nije nastupao Bianconero James Troisi koji je trenutno na reprezentativnoj dužnosti za Australiju na Azijskom Kupu.

Fausto Rossi

Još jedan talenat Juventusa uhvatio je poglede mnogih gledalaca, pomogavši Cordobi da napravi mnogo problema aktuelnom osvajaču Lige prvaka, Real Madridu, iako je njegova ekipa na kraju izgubila sa 2-1. Omaleni veznjak je sijao dok je njegova ekipa rano povela golom sa penala Nabila Ghilasa nakon 180 sekundi. Izjednačio je Karim Benzema sredinom prvog poluvremena. Rossi je imao odličnu šansu da vrati Cordobu u vođstvo u drugom poluvremenu pre nego što su Cristiano Ronaldo i Fede Cartabia dobili crvene kartone. Činilo se da će se utakmica završiti nerešenim rezultatom, ali ej gol Garetha Balea minut pred kraj utakmice slomi srca navijača kluba sa sredine tabele i Real je upisao 16tu pobedu ove sezone u ligi.

#TalentTrack se završava sa Bianconerima koji to više nisu i koji su u januarskom prelaznom roku pronašli nove klubove.

Laurentiu Branescu

Nakon što je Juventus otkupio preostalih 50% ugovora rumunskog golmana od Lanciana, 21-godišnjak se trajno preselio u mađarski Szombathely Haladas.

Elio De Silvestro

Ostajemo kod Lanciana. Ekipa iz Serie B je pojačala svoju ekipu potpisivanjem mladog napadača Elia De Silvestra koji se nada da će oživeti svoju karijeru nakon neproduktivne pozajmice u Carpiu ove sezone.