28/01/2015

Parma - Juventus 0:1 (0:0)

u 23:23h / Kategorija:

Juventus je u okviru četvrt finala Coppa Italije porazio Parmu na Ennio Tardiniju rezultatom od 0:1.

Nismo gledali posebno atraktivnu utakmicu u Emilia Romagni, Parma se nije predavala, ali se Juventus ipak kasnim golom Alvara Morate, na asistenciju Fernanda Llorentea, uspjeo plasirati u polufinale Coppa Italije u kojem će odmjeriti snage sa boljim iz duela Fiorentina - Roma, meča koji je na rasporedu 03.-ćeg februara.

Ekipe su izašle na teren u sljedećim sastavima:
Parma (4-2-3-1): Mirante; Gobbi, Lucarelli, Paletta, Mendes; Nocerino, Rispoli; Rordiguez, Galloppa, Mariga; Palladino.
Juventus (4-3-3): Storari; Padoin, Chiellini, Ogbonna, Lichtsteiner; Marchisio, Pirlo, Vidal; Coman, Llorente, Pepe.

Prva situacija vrijedna spomena bila je javna opomena u 15.-toj minuti, a prvi žuti karton na utakmici zaradio je Gobbi nakon starta nad Lichtsteinerom na nekih 20 metara od svog gola. Iz istog slobodnog udarca ubacio je na 11 metara Andrea Pirlo, štoper Juventusa Giorgio Chiellini bio je najviši u skoku, ali udarac blokira dobro postavljena odbrana domaćina.

I Pepe je oprobao u 21.-vom minutu svoj udarac. Desno krilo Juventusa je prošao Gallopu, ušao na nekih 15 metara iz kosa, ali i njegov udarac završava samo u bloku odbrane Parme. Dva minuta poslije na dugoj strani oprobao je udarac Palladino, ali solidan udarac bivšeg Juventusovog igrača završava iznad gola Marca Storarija.

U 28.-mom minutu Mendes je loše stao i ozlijedio se. Defanzivac Parme je pokušao nastavili, ali bol je učinila svoje i Roberto Donadoni je već u 35.-toj minuti morao napraviti prinudnu izmjenu ubacivši u igru Santacrocea.

I Galloppa je oprobao šut u 38.-mom minutu, ali još jednom lopta odlazi samo visoko iznad gola gostiju.

Igrao se drugi minut nadoknade prvog poluvremena kada je Pepe centrirao, lopta je preskočila sve Juventusove napadače, a Antonio Mirante loše procijenio putanju lopte koja na kraju ipak sretno po domaćine pogađa samo stativu.

U svlačionice se otišlo pri rezultatu od 0:0. Ekipe su nastavile u istim sastavima i u drugom poluvremenu.

Prvu ozbiljnu priliku u drugom poluvremenu smo vidjeli nakon novog ubačaja iz ugla Andree Pirla nakon kojeg još jednom najbolje skače Chiellini, ali lopta odlazi samo preko gola Parme.

Odgovorila je i Parma i 59.-toj minuti, Gobbi je centrirao sa lijeve strane, Galloppa šutirao iz voleja, ali odbrana Juventusa blokira udarac. Dva minuta poslije požutio je i Paletta nakon starta nad Comanom. Samo minut poslije upravo je Palleta bio najviši u skoku nakon kornera domaćina, ali lopta odlazi preko gola Storarija.

Igrao se 71.-vi minut kada je Massimiliano Allegri prvi puta reagovao izvadivši iz igre Artura Vidala, a na njegov mjesto je ušao Paul Pogba. Šest minuta poslije i Alvaro Morata je zamjenio Kingsleya Comana.

Već u 84.-toj minuti vidjeli smo prvi pokušaj Morate iz daljine, sa nekih 25 metara, ali udarac španca hvata Antonio Mirante.

Dva minuta poslije vidjeli smo jako dobar centaršut Pepea, loptu je samo dotakao Llorente, ona pada pred Marchisia koji sa 11 metara silovito šutira, ali Antonio Mirante ipak uz pomoć prečke spašava svoj gol.

Ipak u 89.-tom minutu Juventus konačno vodi. Akciju je započeo Pirlo dodavši loptu za Fernanda Llorentea na 20 metara, koji izvrsno proigrava sunarodnjaka Moratu, koji usprkos trojici štopera na leđima hladno šalje loptu kraj istrčalog Mirantea za ispostavit će se konačan rezultat od 0:1 koji Juventusu osigurava plasman u polufinale Coppa Italije.

Do kraja utakmice vidjeli smo po još jednu izmjenu na obje strane. Pepea je zamijenio Martin Caceres, dok je na drugoj strani Varela zamijenio Rispolija.

Ovom pobjedom ekipa Massimiliana Allegrija uspjela se plasirati u polufinale Coppa Italije, a u dvomeču natjecanja igrat će protiv boljeg iz duela Fiorentina - Roma, koji je na rasporedu 03.-ćeg februara. Narednu utakmicu Juventus će odigrati u nedjelju 01-vog februara, kada će ih ugostiti Udinese u okviru 21.-vog kola Serie A, a utakmica će se odigrati u popodnevnom terminu od 15 časova.