06/01/2015

Juventus - inter 1:1 (1:0)

u 23:31h / Kategorija:

Juventus je u okviru 17.-toga kola na svom terenu remizirao rezultatom od 1:1 sa ekipom Roberta Mancinija u još jednom Derbyu d'Italia.

Domaćin je vrlo rano došao u vodstvo nakon gola Carlosa Teveza na asistenciju Artura Vidala, dok je sa druge strane konačan rezultat postavio Mauro Icardi u 65.-tom minutu nakon asistencije Fredija Guarina. Juventus je ovim remijem dopustio Romi, koja je u ranijem terminu savladala Udinese rezultatom od 1:0, da se primakne na samo jedan bod zaostatka u borbi za odbranu titule.

Treneri su na teren izveli sljedeće sastave:
Juventus (4-3-1-2): Buffon, Evra, Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner; Marchisio, Pirlo, Pogba; Vidal; Tevez, Llorente.
inter (4-3-2-1): Handanović; D'Ambrosio, Juan, Ranocchia, Campagnaro; Kuzmanović, Medel, Guarin; Hernanes, Kovačić; Icardi.

Juventus je bolje otvorio utakmicu. Već u drugoj minuti oprobao je udarac Fernando Llorente, šutirao je Španac sa nekih 17 metara iskosa, ali lopta odlazi samo pored gola Handanovića. Sa druge strane u 4.-tom minutu pokušao je Guarin sa velike udaljenosti, jačine je bilo, ali preciznosti ne.

Na gol nismo dugo čekali kako je Juve poveo već u petoj minuti. Nakon izrađene akcije Bianconera Llorente je sa desne strane dao loptu za Vidala koji fantastičnim primanjem lopte izbacuje zadnji red intera i poslužuje loptu ispred Teveza kojem nije bilo teško sa tri metra ubaciti loptu u mrežu gostiju za rano vodstvo.

Narednu odličnu priliku imao je Juventus u 12.-toj minuti. Nakon ubačaja Pirla iz ugla, lopta je došla na drugu stranu za Vidala koji šutira, ali D'Ambrosio blokira čileančev udarac na nekih 5 metara od svoga gola.

Novu dobru priliku smo vidjeli na istoj strani nakon lošeg izbijanja Ranocchie u 27.-mom minutu, dodavanje je prekinuo Llorente, lopta dolazi pred Vidala koji sa 20 metara odlično šutira ali najbolji igrač intera u dotadašnjem dijelu utakmice, Handanović, odličnom paradom odbija loptu samo u naredni udarac iz ugla domaćina. Sedam minuta kasnije je još jednom pokušao Vidal, ovoga puta sa 20.-tak metara, ali je Handanović bio na visini zadatka.

Igrao se 35.-ti minut kada je Pogba izveo čaroliju pred golom intera, prekrasnim potezom izbacio iz ravnoteže dvojicu štopera gostiju, ali još jednom Handanović spašava svoj tim od većeg zaostatka.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli ozbiljnije prilike pred golom gostiju, dok je sa druge strane kapiten domaćina Gianluigi Buffon bio potpuno nezaposlen budući da gosti nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola u prvih 45 minuta. Ekipe su u istim sastavima nastavile igru u drugom poluvremenu.

Prva stvar vrijedna spomena desila se u 54.-tom minutu kada je Kuzmanovića zamijenio debitant u dresu intera Lucas Podolski. Reagovao je i Allegri, u 63.-ćem minutu Llorentea je zamijenio Alvaro Morata.

Samo minut poslije vidjeli smo izjednačujući gol intera. Paul Pogba je pogriješio na sredini terena i predao loptu Guarinu koji odličnom dubinskom loptom upošljava Icardija, koji iako pokriven od strane Bonuccija uspijeva prevariti Buffona i poslati loptu u dalji ugao gola domaćina za izjednačenje gostiju.

Strijelac izjednačujućeg gola, Icardi, dobio je žuti karton u 66.-tom minutu nakon udaranja laktom Stephana Lichtsteinera. Samo minut poslije požutio je i Andrea Ranocchia nakon starta nad Moratom na nekih 20 metara od svoga gola.

Iz istog slobodnog udarca sjajno je zaprijetio Andrea Pirlo, pronašao Handanovića na pogrešnoj nozi, ali slovenac još jednom krajnjim naporom spašava svoju mrežu.

U 71.-voj minuti požutio je i Morata nakon krive prosudbe večeras jako lošeg Luce Bantija. Španac je prošao Campagnara, dobio udarac po gležnju na rubu šesnaesterca, i dok je štoper intera objašnjavao kako se radilo o rušenju van zone najstrože kazne, Luca Banti sudi simuliranje napadaču Juventusa.

U 75.-tom minutu požutio je i večeras raspoloženi desni bek intera, D'Ambrosio, nakon starta nad Lichtsteinerom.

Dva minuta poslije Pirlo je izveo još jedan udarac iz ugla, najviši u skoku našao se Pogba, šutirao ali lopta pogađa Ranocchiu, lopta odlazi van terena, ali sudac Banti još jednom griješi i sudi gol aut. U istom minutu Allegri je izvadio Vidala van terena, a zamijenio ga je Roberto Pereyra.

U 80.-toj minuti požutio je i Juan Jesus nakon starta nad Paulom Pogbom koji je proje toga nanizao nekoliko veznih igrača gostiju.

Par minuta poslije Banti još jedanput griješi i otvara idealnu priliku gostima da preokrenu rezultat. Nije vidio očit prekršaj nad Bonuccijem na sredini terena, nakon čega je inter imao situaciju tri na jedan, ali na dodavanje Podolskog Icardi sa 10 metara šutira samo pokraj desne stative gola Buffona. Banti je po završetku akcije Bonucciju dao i žuti karton.

Samo minut poslije Icardi je šutirao sa vrha šesnaesterca, pomalo iskosa, ali Gianluigi Buffon bravuroznom intervencijom šalje loptu u udarac iz ugla za goste. U 84.-tom minutu požutio je i Medel nakon starta nad Moratom.

Igrao se 85.-ti minut kada je Mancini bacio sve karte u napad izvođenjem Hernanesa i uvođenjem još jednog napadača Pabla Osvalda. Nakon samo jednog minuta Mateo Kovačić je udaljen sa terena direktnim crvenim kartonom nakon izuzetno grubog starta otvorenim đonom nad Stephanom Lichsteinerom.

Do kraja utakmice vidjeli smo samo još jednu izmjenu u redovima gostiju, M'Vila je zamijenio Icardija.

Nakon što je drugoplasirana ekipa Rome u ranijem terminu savladala Udinese rezultatom od 1:0, ovim kiksom Juventusa uspjela se primaći šampionima na samo bod zaostatka. Juventus u narednom kolu ide na izuzetno teško gostovanje Napoliju na Sao Paolo, a utakmica je na rasporedu u nedjelju 11.-toga januara, sa terminom od 20.45h.