22/11/2014

Lazio - Juventus 0:3 (0:1)

u 23:15h / Kategorija:
U okviru 12.-tog kola Juventus je putovao na noge Laziu.
Nakon internacionalne pauze, konačno se nastavilo Italijansko prvenstvo i Bianconeri su željeli nastaviti dobre igre u Serie A. Pred ovo kolo Juventus je imao tri boda prednosti nad drugoplasiranom ekipom Rome i bilo je jasno da nije bilo mjesta za pogrešku, te su na nivou šampiona odradili i ovo gostovanje. Bila je ovo 20.-ta utakmica za redom kako Lazio nije slavio protiv ekipe Juventusa, nakon daleke 2003.-će godine. Juventus je savladao Lazio na gostovanju u Rimu rezultatom od 0:3, a golove su postigli Tevez i dva puta Paul Pogba.

Massimiliana Allegrija muče ozljede defanzivnog reda, ali dobra stvar je bila oporavak Andree Pirla. Trener Bianconera večeras nije mogao računati na Evru, Asamoaha, Caceresa, Ogbonnu, Barzaglija, dok je i nastup Romula bio upitan. Sa druge strane Biancocelesti su u meč ušli oslabljeni za Santiaga Gentilettija, defanzivca Michaela Ciania, Pereirinhu i Maurija.

Ekipe su izašle na teren u sljedećim postavama:
Lazio (4-3-3): Marchetti; Braafheid, Vrij, Cana, Basta; Lulić, Biglia, Parolo; Keita, Klose, Candreva.

Juventus (4-3-2-1): Buffon; Padoin, Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner; Pogba, Pirlo, Marchisio; Pereyra; Tevez, Llorente;

U prvom poluvremenu gledali smo 20.-tak minuta borbe uglavnom na sredini terena. Vrijedi izdvojiti pokušaje De Vrija i Candreve za domaćine, odnosno Teveza sa druge strane, no golmani nisu imali posla jer su udarci završavali samo pored golova.

Na pogodak nismo morali dugo čekati. Igrao se 24.-ti minut kada je u kontru Teveza izbacio Andrea Pirlo, argentinac je povukao i izvanredno poslužio Paula Pogbu koji sa 20.-tak metara matira nemoćnog Marchettija za 0:1.

Još je Lazio bio u šoku kada je nakon dužeg napada Bianconera Paul Pogba umalo uduplao vodstvo gostiju. Povukao je sa desne strane prema unutrašnjosti i iskosa sa visine šesnaesterca šutirao odlično u kontra stranu Marchettija, golman je već bio savladan, no ovoga puta za gol mladog Francuza ispriječila se stativa.

U 36.-toj minuti Padoin igra rukom na nekih 25 metara od svog gola i dobija žuti karton. Iz istog slobodnog udarca silovito je šutirao Candreva, no kapiten Juventusa Gianluigi Buffon uz malo poteškoća ipak uspijeva umiriti loptu.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je večeras vrlo raspoloženi Keita, iz prve je šutirao nakon centaršuta Candreve, no udarac sa nekih 6 metara od gola Buffona završava visoko iznad gola.

U svlačionice se otišlo vodstvom Juventusa od 0:1. Ekipe su u istim sastavima izašle u drugom poluvremenu.

U 49.-tom minutu požutio je Dušan Basta nakon rušenja Teveza na sredini terena.

Odlično je Pereyra u 52.-gom minutu izbacio Lichtsteinera iza leđa odbrane, ali Švicarac griješi u predavanju povratne lopte i odbrana Lazia šalje loptu u korner. Par minuta poslje Lichtsteiner je požutio nakon povlačenja Candreve.

Igrao se 55.-ti minut kada je Juventus uduplao vodstvo. Lichtsteiner je odlično prebacio loptu na suparničku polovinu za Marchisia, ovaj prevario Canu i sa dvadesetak metara od gola Lazia na lijevoj strani pronašao samog Teveza koji mirno posprema loptu iza leđa Marchettija. ovo je bio Tevezov 9.-ti pogodak u Serie A sa kojim je izbio na vrh tabele kada su u pitanju najbolji strijelci Italijanskog šampionata.

Reagovao je Stefano Pioli dvostrukom izmjenom, teren su napustili Miroslav Klose i Keita, a u igru su ušli Anderson i Đorđević. Na drugoj strani Allegri je u igru ubacio Moratu umjesto Fernanda Llorentea.

Igrao se 64.-ti minut kada je Pirlo dao dobar dubinski pas za Pereyru koji maestralnim potezom izbacuje Pogbu iza leđa odbrane. Francuz se još jednom našao jedan na jedan sa Marchettijem i još jedan put izašao kao pobjednik postigavši svoj drugi gol na utakmici, za Juventus treći, a za Biancoceleste ukupno 3000.-ti primljeni pogodak u Italijanskom šampionatu.

Bonucci je požutio u 67.-mom minutu, a samo tri minuta poslije Padoin dobija drugi žuti karton na utakmici, srušivši Candrevu na nekih 30.-tak metara od gola Buffona, i posljednjih 20 minuta Bianconeri su morali igrati sa igračem manje. Iz slobodnog udarca još jedan put je Candreva silovito šutirao, još jednom Buffon imao manjih problema pri hvatanju lopte, ali je Damato prekinuo napad domaćina vidjevši prekršaj u napadu.

Nakon isključenja Padoina Allegri je reagovao i izveo iz igre večeras možda i najagilnijeg igrača Juventusa Roberta Pereyru, a Padoinovo mjesto na terenu zauzeo je maldi Mattiello.

Par minuta poslije požutio je i kapiten domaćina Senad Lulić nakon igranja rukom.

U 77.-moj minuti Mattiello je propustio odličnu priliku za pogodak, šutirao je odlično nakon što ga je Pogba izbacio na jedan na jedan sa golmanom Lazia, no ovoga puta Marchetti ipak brani i boksuje loptu samo preko svoga gola.

Minut poslije odlučio se Allegri na još jednu izmjenu, Pirla je zamijenio Arturo Vidal.

Odličnu priliku za utješni pogodak propustili su Biancocelesti u 86.-tom minutu, Anderson je odlično probio po lijevoj strani ali šutirao sa nekih 7 metara iskosa samo u dobro postavljenog Buffona.

Ovom pobjedom Juventus je ostao na vrhu tabele sa tri boda više od drugoplasirane ekipe Rome, kako je i Vučica iz Rima slavila nešto ranije, naime sa početkom u 18 časova Rimljani su slavili u Bergamu rezultatom od 1:2.

Sljedeći meč Juventus igra u okviru grupne faze Lige prvaka, u narednu srijedu će gostovati Švedskom prvaku Malmeu na Swedbank stadionu. Naredno kolo Serie A donosi nam Torinski "Derbi della Mole," a odigrat će se nedjelju sa terminom od 18.00h.