18/10/2014

Sassuolo - Juventus 1:1 (1:1)

u 23:27h / Kategorija:
U okviru sedmog kola Juventus je gostovao u Reggio Emiliji kod posljednje plasiranog Sassuola.
Nakon šest pobjeda u šest početnih kola sezone mislilo se da će ekipa iz Torina lako do novih bodova. No tako nisu mislili u Reggio Emiliji te su na teren izveli veoma ofanzivan sastav u formaciji 3-4-3 koju rijetko viđamo u Italiji kada se radi o protivnicima sa začelja tabele u mečevima protiv Juventusa. Ofanzivan start utakmice se isplatio te je Sassuolo prva ekipa koja je uzela bodove protiv Juventusa, završilo je 1:1, nakon golova Simonea Zaze i Paula Pogbe..

Oba trenera su imali problema pri sastavljanju prvih jedanaest. Dok Massimiliano Allegri nije mogao računati na ozljeđene Barzaglija, Romula, Caceresa, kao niti na suspendovanog Marotu. Također računajući na jako bitan meč u narednu srijedu u okviru Lige prvaka protiv Olympiakosa, Allegri je na klupi za rezerve ostavio i Vidala, Marchisia i Asamoaha, te na teren izveo pomalo promijenjen sastav u standardnoj formaciji 3-5-2: Buffon, Ogbonna, Bonucci, Chiellini, Evra, Pogba, Pirlo, Pereyra, Lichtsteiner, Tevez, Llorente.

Sa druge strane Di Francesco nije mogao računati na ozlijeđenog Pegola, kao niti na suspendovanog Federica Pelusa. Na teren je izveo sljedećih jedanaest u formaciji 3-4-3: Consigli, Acerbi, Cannavaro, Terranova, Longhi, Missiroli, Magnanelli, Vrsaljko, Sansone, Zaza, Berardi.

Na samom početku ekipa domaćina je krenula jako agresivno jasno dajući do znanja da se u večerašnjoj utakmici nemaju namjeru braniti.

U 9.-tom minutu, problemi za Di Francesca. Nakon jačeg duela unutar 16 metara sa Fernandom Llorenteom, ozlijedio se iskusni odbrambeni igrač Canavaro, te je trener domaćina već na startu morao obaviti prinudnu izmjenu. Umjesto Cannavara na teren je izašao Luca Antei.

Paul Pogba je pronašao prostora na lijevoj strani u 12.-toj minuti utakmice, ubacio za Llorentea na nekih 5 metara, međutim Consigli odlično brani nogom, lopta se u nastavku akcije odbila pred Teveza, međutim Argentinac šutira neprecizno visoko preko gola.

Korner za Juventus u 13.-tom minutu, izveo ga je Pirlo, najviši u skoku bio je Bonucci, pospremio loptu iza leđa Consiglia, međutim gol je poništen zbog prekršaja u napadu.

Minut poslije šok za Juventus, nakon kornera Sassuola lopta dolazi do Zaze, reprezentativac Italije šutira sa pet metara ali samo u blok Bonuccija. Loptu nakon gužve u šesnaestercu uzima Sansone, spušta je za Simonea Zazu kojemu ovoga puta nije bilo teško poslati loptu u nebranjeni dio gola Buffona za Sassuolo 1, Juventus 0.

Vodstvo domaćina nije dugo trajalo. Samo šest minuta poslije Tevez je odlično prošao kroz sredinu, pronašao Pogbu kojem su odbrambeni igrači Sassuola dali isuviše slobodnog prostora, i mladi francuz u maniru vrsnog strijelca sa nekih 18 metara šalje loptu u suprotan ugao nemoćnog golmana Sassuola za brzo izjednačenje Bianconera.

U 36.-tom minutu nakon kornera kombinovali su po desnoj strani Pirlo i Pereyra nakon čega Argentinac šalje povratnu loptu na 11 metara za Ogbonnu, ali šut odbrambenog igrača Juventusa odlazi visoko preko gola.

Dva minuta poslije žuti karton dobio je Simone Zaza nakon sve učestalijih prigovora.

Igrao se 39.-ti minut kada je Pirlo nakon duplog pasa sa Llorenteom odličnom dubinskom loptom pronašao Stephana Lichtsteinera koji izlazi jedan na jedan sa golmanom Sassuola, međutim šutira sa pet metara pravo u njega.

U 41.-vom minutu Paul Pogba uzima loptu na 40 metara od svog gola, prelazi nekolicinu igrača protivničke ekipe, međutim sa nekih 11 metara golman Sassuola krajnjim naporom brani i ostavlja
Francuza na samo jednom golu na ovoj utakmici. U nastavku akcije na odbijenu loptu natrčao je Tevez, međutim niti njegov udarac nije bio dovoljno dobar da matira golmana Consiglija.

Do kraja poluvremena i Pereyra je pokušao udarac sa nekih 18 metara ali bio je neprecizan. U svlačionice se otišlo pri rezultatu od 1:1.

U nastavak utakmice obje ekipe su ušle nepromijenjenih sastava.

Paul Pogba je dobio žuti karton nakon starta na Sansoneu na nekih 25 metara od svog gola u 50.-tom minutu. Iz istog slobodnog udarca odlično je potegao Domenico Berardi, ali je lopta otišla za malo neprecizno pored lijeve stative kapitena Juventusa.

U 59.-toj minuti Sassuolo je još jedan put pokušao ugroziti gol Gianluigija Buffona. Iz slobodnog udarca sa nekih 40 metara udaljenosti ubacio je visoku loptu Berardi, najviši u skoku bio je Terranova ali šut odlazi samo preko gola.

U 60.-tom minutu vidjeli smo i prvu izmjenu Allegrija, Patricea Evru zamjenio je Claudio Marchisio.

Pet minuta poslije Zaza pronalazi nešto prostora između dva štopera Juventusa, šutira snažno sa nekih 20 metara ali samo u dobro postavljenog Buffona.

66.-ti minut donio je drugu izmjenu u ekipi Juventusa, Kingsley Coman je zamijenio još jedan puta nevidljivog Fernanda Llorentea koji nakon 7 kola još uvijek nema niti jedan gol na svome kontu. Četiri minute kasnije, mijenjao je i Di Francesco, Sansonea je zamjenio Biondini.

Igrao se 72.-gi minut kada je Pereyra prošao po desnoj strani, dao povratnu loptu za Comana, koji u prijemu vara jednog defanzivca Sassuola, međutim maldi Francuz šutira preko gola.

U 77.-mom minutu Tevez je prošao dva igrača Sassuola, ubacio jednu višu loptu za Pogbu koji šutira iz polu voleja, ali ne dovoljno jako i golman Consigli odbija loptu samo u korner.

79.-ti minut i još jedna izmjena domaćina, Tadeir je zamjenio Missirolija.

Sedam minuta prije kraja šansu je dobio i Sebastian Giovinco zamjenivši Andreu Pirla. Minut poslije Acerbi dobija žuti karton zbog jačeg starta nad Tevezom na polovini terena. Do kraja je požutio i Bonucci u trećem minutu nadoknade nakon prigovora sudcu Bantiju koji je dozvolio višeminutno izležavanje Vrsaljka. Živce je minut poslije izgubio i Padoin zaradivši pri tomu isključenje.

Juventus se u okviru sedmog kola okliznuo tamo gdje se možda i najmanje nadao, kod posljednje plasirane ekipe Sassuola, time pruživši priliku drugoplasiranoj Romi da se primakne na jedan bod, nakon sto su Rimljani nešto ranije pobijedili Chievo na svome terenu rezultatom od 3:0.

Sljedeći susret Serie A Juventus će u narednu nedjelju sa početkom u 15h igrati na Juventus areni, a ugostit će povratnika u najviši rang takmičenja, ekipu Palerma.

Tekst: DenaMo

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.