22/10/2014

Olympiakos - Juventus 1:0 (1:0)

u 23:12h / Kategorija:
U okviru trećeg kola grupne faze Lige prvaka Juventus je na Pirejima poražen od prošlogodišnjeg prvaka Grčke, ekipe Olympiakosa, rezultatom 1:0.
U Pireju je prema očekivanjima bila paklena atmosfera, a Juventus je neočkivano doživio drugi poraz u tri kola Lige prvaka. Nakon Atletico Madrida najbolju momčad Italije svladao je i grčki prvak.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Švicarski reprezentativac Pajtim Kasami u 36.-tom minutu nakon pogreške Andree Pirla na sredini, i asistencije Domingueza.

Ekipe su izašle na teren u sljedećim sastavima:
Olympiakos: Roberto, Elabdellaoui, Botía, Abidal, Masuaku, Maniatis, Milivojević, Nding, Kasami, Afellay, Mitroglou.
Juventus: Buffon; Ogbonna, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah, Morata, Tevez.

Već u 7. minuti Dominguez je sa 20.-ak metara tukao iz slobodnog udarca, a Buffon krajnjim naporom loptu odbio u korner.

Prvu i jedinu pravu priliku u prvome dijelu gosti su imali u 12. minuti. Tevez je šutirao glavom, a spretni Elabdellaoui glavom na gol-liniji spriječio čisti pogodak argentinskog napadača u redovima Juventusa. Igrači Massimiliana Allegrija osam minuta kasnije i zatresli su mrežu domaćeg vratara Roberta, ali je pogodak Teveza poništen zbog navodnog ofsajda.

U 36.-tom minutu Olympiakos je stigao do vodstva. Začetnik akcije nakon pogreške Pirla je bio Dominguez, kombinirali su još Masuaku i Mitroglou, dok je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora Buffona matirao Kasami.

Olympiakos je u prvih 45 minuta imao i bolju statistiku. Grci su tukli 7 puta prema vratima Buffona, Juve je u tom razdoblju uputilo samo tri udarca. Igrači Olympiakosa kompletirali su 153 točna dodavanja, Pirlo i društvo "samo" 145. A posjed lopte bio je 50-50%...

Juventus je bolje, prilikom Lichtsteinera, otvorio nastavak susreta, ali je pokušaj švicarskog reprezentativca u 51.-oj minuti završio pored gola. No, u 60.-toj minuti domaćin je umalo stigao i do drugog pogotka. Dominguez je sve pripremio za Kasamija koji ovoga puta šutira samo pored vrata.

Veliku priliku za izjednačenje Juventus je imao preko Morate u 66. minuti, ali je španski napadač iz blizine napucao svog sunarodnjaka na vratima domaćina, večeras uvjerljivog Roberta. Do kraja susreta redale su se prilike pred vratima Roberta koji je, uz pomoć sjajnih štopera, zaustavljao napade Morate (nekoliko puta), Teveza i Lichtsteinera. Španski golman u 81. minuti definitivno je postao junak utakmice, fantastičnom je reakcijom udarac Morate skrenuo u prečku.

Juventus je u drugom dijelu bio mnogo bolji, u potpunosti je nadigrao grčkog prvaka, koji se odlučio na čuvanje prednosti iz prvoga dijela.

Srpski sudac je na ovomu meču dodijelio pet žutih kartona, od čega tri igračima Juventusa, Lichtsteineru, Pogbi i Marchisiu.
Atletico Madrid je u drugom meču grupe A lige prvaka dočekao ekipu Malmoa, i ispratio ih kući sa čak pet golova u mreži.
Stanje na tabeli nakon trećeg kola grupne faze je sljedeće: Atletico Madrid 6, Olympiakos 6, Juventus 3, Malmo 3.

Sljedeći meč Juventus će odigrati već u nedjelju, u okviru Serie A, a ugostiti će na svome terenu goste sa Sicilije, povratnika u Serie A ekipu Palerma.

Tekst: DenaMo