26/10/2014

Juventus - Palermo 2:0 (1:0)

u 17:37h / Kategorija:
Juventus je u okviru osmog kola Italijanske Serie A ugostio povratnika u najveći rang takmičenja, ekipu Palerma.
Utakmica je završena novom pobjedom ekipe iz Torina, rezultatom 2:0, a golove su postigli Arturo Vidal u 32.-gom minutu, odnosno Fernando Llorente u 64.-tom.

Allegri nije mogao računati na Barzaglija, Caceresa, Romula i Padoina, te je na teren izveo sljedeću postavu u 3-5-2 formaciji: Buffon; Chiellini, Bonucci, Ogbonna; Asamoah, Marchisio, Pirlo, Vidal, Pereyra; Tevez, Llorente;

Trener gostiju Giuseppe Iachini nije imao problema sa ozljedama, a na teren je poslao sljedeći sastav u 3-5-2 formaciji: Sorrentino; Munoz, Gonzalez, Anđelković; Pisano, Bolzoni, Rigoni, Barreto, Feddal; Vasquez, Dybala;

U prvom poluvremenu gledali smo dosta mirnu utakmicu. Niti jedni niti drugi nisu previše srljali, sa tek po nekom prilikom na obje strane, sa dosta većim posjedom lopte domaćina kako se i očekivalo.

Prvi su zaprijetili domaćini u 15.-tom minutu, sa nekih 16 metara pomalo iskosa pokušao je Marchisio vanjskim dijelom stopala, no lopta je otišla samo preko gola Sorrentina. Dvije minute poslije pokušao je Llorente sa 11 metara glavom ugroziti gol gostiju, no udarac je otišao pravo u ruke dobro postavljenog golmana Palerma.

Dobru priliku propustili su fudbaleri Palerma u 29.-tom minutu, Ogbonna je izblokirao udarac Vasqueza te je lopta otišla za malo iznad prečke gola Buffona. Naredni korner odlično je na prvu stativu izveo Barreto, a Vasquez je glavom prebacio preko gola.

Igrao se 32.-gi minut i Juventus je preko Artura Vidala došao u vodstvo. Pereyra je na centru oduzeo loptu, Tevez je vukao po sredini do vrha šesnaesterca i pružio loptu na stranu za Vidala kojemu nije bilo teško da savlada Sorrentina za Juventus 1, Palermo 0.

Do kraja poluvremena nismo vidjeli izglednije prilike niti na jednoj strani. U drugo poluvrijeme obje ekipe su izašle u istim sastavima.

U 50.-tom minutu sudac Calvarese je dosudio prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je Barreto nakon starta na Pereyri.

Lichtsteiner je u 53.-ćem minutu zamijenio Pereyru.

56.-ti minut se igrao kada je Juventus imao izglednu priliku, Asamoah je ubacio sa lijeve strane, lopta je bila prejaka za oba napadača Juvetusa, ali Feddal loše reagira i spušta loptu samo ispred Teveza koji ipak iz polu voleja šutira visoko preko gola gostiju.

Dva minuta poslije, loptu još jednom ubacuje Asamoah, ovoga puta prizemno po visini šesnaesterca, ona dolazi ispred Marchisia koji izravno od gola šutira vanjskim dijelom stopala ali samo neprecizno.

U 59.-tom minutu, mijenjao je i Palermo, iz igre je napustio Barreto, a na teren je izašao Belotti. Par sekundi poslije isti igrač je iznudio prekršaj u polu kontri kada ga je zaustavio Marchisio, koji je potom dobio i žuti karton.

Igrao se 63.-ći minut kada su Llorente i Tevez jako dobro kombinovali na rubu šesnaesterca, Argentinac je potom prošao i ubacio jaku prizemnu loptu prema Llorenteu, no reagira Anđelković i izbija loptu u korner. Iz istog ubačaja iz ugla Juventus je uduplao svoje vodstvo. Pirlo je centrirao, a Španac bio najviši i sa 7 metara iskosa u svom maniru loptu pospremio u kontra ugao nemoćnog Sorrentina.

Dva minuta poslije još jednom je reagirao Allegri, iz igre je izveo Pirla, a uveo je Paula Pogbu. Nedugo zatim je mijenjao i trener gostiju, Enzo Maresca je ušao umjesto Rigonija.

U 77.-mom minutu je Marchisio, nakon kombinacije Teveza i Vidala, dva puta šutirao po golu gostiju, oba puta nakon odbijene lopte. Prvi puta šut su izblokirali defanzivci Palerma, a drugi puta je vezni igrač Juvea bio neprecizan i plasirao loptu preko gola.

Minut poslije na drugoj strani je Dybala pokušao iznenaditi Buffona koji je bio malo izašao, no njegov pokušaj je lako ukrotio iskusni kapiten Bianconera. Nedugo poslije požutio je i Arturo Vidal, nakon burne i nepotrebne reakcije na dosuđeno igranje rukom.

U 80.-tom minutu Allegri je izvršio i zadnju izmjenu na utakmici, Giovinco je zamijenio Teveza.

Već u 84.-toj minuti Giovinco se našao u izglednoj situaciji nakon duge lopte Bonuccija, omaleni reprezentativac Italije je šutirao jako po sredini gola sa nekih 7 metara iskosa, ali iskazao se dobro postavljeni Sorrentino. Nažalost, Bonucci je ostao ležati u istoj prilici nakon što je nezgodno stao i izvrnuo članak pri ubacivanju za Giovinca.

Pet minuta poslije Giovinco nije imao sreće, pronašao je prostora i sa nekih 20 metara pogodio stativu već savladanog golmana Palerma.

Nakon jučerašnjeg kiksa Rome i remija bez golova protiv Sampdorije, Juventus je iskoristio šansu i još jednom se izdvojio na vrhu tabele sa prednošću od tri boda.

Juventus će narednu utakmicu u okviru Serie A igrati već u narednu srijedu, očekuje ga neugodno gostovanje u Genoi protiv istoimenog kluba. Utakmica će se odigrati u večernjem terminu od 20.45h.