20/10/2014

7° Coppa Italia / 22. juni 1983.

u 16:44h / Kategorija:
Format turnira je promijenjen, pa su sada ekipe u početnoj fazi bile svrstane u grupe od šest učesnika.
Juventus se našao na vrhu, bez poraza, sa tri pobjede i dva remija u grupi koju su činili Milan, Catania, Pescara, Padova i Genoa.

U nastavku, Bianconeri su pobijedili Bari ukupnim rezultatom 2:1, nakon čega su u četvrtfinalu ponizili Romu ukupnim rezultatom 5:0. Protiv intera, gledao se drugi scenario. Činilo se da se pitanje plasmana u finale neće dovoditi u pitanje posle vodstva od 2:0 u Torinu, ali je inter uzvratio u kasnim trenucima utakmice. Revanš na San Siru je protekao bez golova, pa se Stara dama našla u finalu.

Juventusova serija nepobjedivosti od sedam pobjeda i četiri remija završila se u finalu na stadionu Bentegodi porazom od Verone sa 2:0. U revanš utakmici, Rossi postize rano gol, a onda i Platini devet minuta prije kraja meča. Le Roi stupa na scenu još jednom fantastičnim golom u 119. minutu i donosi Staroj dami još jedan trofej Coppe, sedmi po redu.

Ekipu Juventusa u sezoni 1982/1983 su činili : Zoff, Bodini, Bettega, Platini, Scirea, Tardelli, Gentile, Boniek, Bonini, Furino, Cabrini, Bonini, Rossi, Morini, Marocchino, Brio, Storgato, Osti, Koetting, Galderisi.

Trener : Giovanni Trapattoni

Izvor: Juventus
Tekst preveli i uredili: GrandeMladen i DenaMo