Trener Juventusa Massimiliano Allegri nije krio zadovoljstvo nakon još jednog odličnog rezultata, kao i iz razloga što je njegov tim još jednom uspio sačuvati čistu mrežu.
Allegri je na teren poslao nešto izmijenjen tim nakon subotnje pobjede u Milanu. Zaigrala su nova četvorka, a da je trener pri tomu pogodio dokazali su Arturo Vidal postižući dva pogotka, kao i Sebastian Giovinco koji je sinoć nakon pobjede nad Cesenom visokim rezultatom od 3:0 proglašen igračem utakmice.
Nakon čestitki igračima u svlačionici, Allegri je rekao par riječi za medije, osvrćući se pri tom uglavnom na nekolicinu individualaca koji su bili najzaslužniji za četvrtu uzastopnu pobjedu u na startu Serie A: "Bila je ovo pozitivna večer za nas, naravno i zbog pobjede, ali i zbog toga što smo sebi pokazali kako smo i sa elementom rotacije dosta dobar tim. Giovinco je odigrao jako dobrih 90 minuta. Vidal se vratio nakon ozljede, i odmah je pokazao koliko je presudan za tim. Ogbonna i Pereyra su nastavili igrati dobro, dok je Padoin odlično asistirao kod Lichtsteinerovog pogotka. Važno je što imamo 20 igrača na istom nivou."
Večeras je Juventus zabilježio i sedmu uzastopnu utakmicu Serie A bez primljenog gola.
Allegri je bio mišljenja da je psihološki pristup utakmici bio ključan za pobjedu, ali kako još uvijek ima dosta prostora za napredak: "Nismo dozvolili protivniku da konstruiše neku ozbiljniju prijetnju i to je sigurno dobar znak, pogotovo jer se ne smijemo opuštati na utakmicama poput ovih. Naslijedio sam dobro organizovanu ekipu, ali tu uvijek ima, i mora biti prostora za napredak"
Tekst preveo i uredio: DenaMo