15/10/2014

4° Coppa Italia / 18. septembar 1960.

u 21:52h / Kategorija:
Na današnji dan, 18. septembra 1960.-te godine Juventus je na San Siru osvojio svoju četvrtu titulu prvaka Coppa Italije pobjedivši tada ekipu Fiorentine rezultatom od 3:2 nakon produžetaka.

Ekipa Juventusa je nastupila u sljedećem sastavu: Vavassori na golu, Burelli, Benito Sarti, Emoli, Cervato, Umberto Colombo, Nicole, Giampiero Boniperti, Charles, Sivori te Stacchini. Sa klupe ih je predvodio Carlo Parola.

Legenda Bianconera John Charles postigao je prvi pogodak u desetoj minuti, prije nego što su Miguel Montuori u 45-toj, odnosno Dino Da Costa u 60-toj minuti okrenuli utakmicu u korist Fiorentine.

U poslijednjoj četvrtini regularnog dijela utakmice Charles postiže svoj drugi pogodak na utakmici koji Juventusu donosi produžetke.

Alberto Orzanov auto gol u 7.-moj minuti prvog produžetka baca Juventus u delirijum, gol koji je zauvjek zapečatio četvrti trofej Coppa Italije u tada već bogatu kolekciju Bianconera.

Izvor: Juventus.com
Tekst preveo i obradio: DenaMo