02/10/2018

Liga prvaka 2018/19 / 2. kolo / Juventus - Young Boys 3:0 (2:0)

u 20:47h / Kategorija:

Stara dama je u okviru drugog kola grupe H Lige prvaka na Allianz Stadiumu ugostila švicarski Young Boys. Duel Allegrijevih i Seoaneovih izabranika okončan je rutinskom pobjedom Bianconera za koju se hat-trickom pobrinuo Paulo Dybala.

Bianconeri su krenuli dobro i već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika ukoliko je takvo večeras uopšte i postojalo. Peti minut bio je u toku kada Leonardo Bonucci dugom loptom sjajno proigrao Paula Dybalu iza zadnje linije gostiju, a Argentiunac još boljim prvim kontaktom smješta loptu iza leđa nemoćnog von Ballmoosa. Do novog pogotka Dybala je stigao u 33. minutu kada snažan udarac Blaisea Matuidija blokira golman Young Boysa, ali samo odbivši ju pred desetku Stare dame koja novim pogotkom postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

U uvodnim minutama nastavka mogao je Paulo Dybala i do hat-tricka, ali ga je u tom spriječila stativa. Ipak, 69. minut donio je i željeni treći pogodak Dybale kojem je prethodila sjajna akcija Bianconera i asistencija Juana Cuadrada. Do kraja je Juventus propustio još nekoliko prilika da savlada Švicarce, ali ostao je aktivan rezultat iz 69. minuta, Juventus 3, Young Boys 0.

Juventus (3-5-2): Szczesny; Barzagli, Bonucci, Benatia; Cuadrado, Bernardeschi, Pjanić, Matuidi, Alex Sandro; Dybala, Mandžukić.
Klupa (7): Perin, Chiellini, Cancelo, Khedira, Emre Can, Bentancur, Kean.

Young Boys (4-5-1): von Ballmoos; Schick, Camara, von Bergen, Benito; Fassnacht, Sow, Sanogo Junior, Bertone, Sulejmani; Hoarau.
Klupa (7): Wolfli, Aebischher, Assale, Garcia, Lauper, Ngamaleu, Nsame.
Trener: Gerardo Seoane.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u subotu, 06. oktobra, kada će sa početkom od 18:00h u okviru 8. kola Serie A na Dacia Areni gostovati Udineseu. Treće kolo grupne faze Lige prvaka Bianconere vodi na Old Trafford, a dvoboj Juventusa i Manchester Uniteda na rasporedu je u utorak, 23. oktobra sa početkom od 21:00h.