18/08/2018

Serie A 2018/19 / 1. kolo / Chievo Verona - Juventus 2:3 (1:1)

u 19:58h / Kategorija:

Juventus je u prvom kolu italijanske Serie A za sezonu 2018/19 gostovao Chievo Veroni na Stadio Marc'Antonio Bentegodiju. Susret Bianconera i Letećih magaraca okončan je pobjedom Stare dame za koju su se pogocima pobrinuli Sami Khedira, Federico Bernardeschi, te autogolom Mattija Bani. Goove za domaćine proslavili su Mariusz Stepinski i Emanuele Giaccherini.

Stara dama je u potpunosti dominirala terenom tokom prvih 45 minuta, a do vodstva su stigli već u 3. minutu. Miralem Pjanić je izveo slobodan udarac sa desne strane, na visini druge stative najbolji u skoku bio Giorgio Chiellini koji odlaže loptu pred Samija Khediru a Njemac sa desetak metara udaljenosti trese mrežu i pogotkom otvara sezonu.

Ipak, uprkos brojnim pokušajima Bianconera na pauzu se otišlo pri neriješenom rezultatu, budući da su domaćini iskoristili jedinu pravu priliku pred golom gostiju. Igrao se 38. minut kada se Emanuele Giaccherini odlučio na centaršut, a zaboravljenom Mariuszu Stepinskom nije bilo teško glavom savladati Wojciecha Szczesnya na golu Stare dame.

Domaćinima je bilo potrebno svega 10 minuta da još jednom zatresu mrežu Bianconera. Emanuele Giaccherini je probio po lijevoj strani, a neoprezan start Joăa Cancela glavni arbitar susreta je okarakterisao za najstrožu kaznu. Siguran izvođač sa jedanaest metara bio je Giaccherini.

75. minut je bio u toku kada se nakon kornera Federica Bernardeschija najbolje snašao povratnik u crno-bijeli dres, Leonardo Bonucci i zasmetao nesretnom Baniju koji iz blizine nemoćnog Sorrentina za novo izjednačenje. Treći minut nadoknade bio je ključan za Bianconere. Alex Sandro je probio po lijevoj strani, centrirao prizemno za Federica Bernardeschija koji postiže pobjedonosni gol i prva tri boda Staroj dami.
Chievo Verona (4-3-3): Sorrentino; Cacciatore, Tomović, Rossettini, Depaoli; Rigoni, Radovanović, Hetemaj; Bani, Stepinski, Giaccherini.
Klupa
(11): Barba, Birsa, Đorđević, Jaroszynski, Kiyine, Leris, Meggiorini, Obi, Pellissier, Seculin, Semper, Tanasijević.
Trener:
Lorenzo D'Anna.
Juventus (4-2-3-1): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanić; Cuadrado, Dybala, Douglas Costa; Ronaldo.
Klupa
(10): Perin, Pinsoglio, Benatia, Matuidi, Barzagli, Mandžukić, Emre Can, Rugani, Bentancur, Bernardeschi.
Trener:
Massimiliano Allegri.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati na Allianz Stadiumu u narednu subotu, 25. avgusta sa početkom od 18:00h kada će u okviru 2. kola Serie A ugostiti Lazio Simonea Inzaghija.