28/04/2018

Serie A 2017/18 / 35. kolo / inter - Juventus 2:3 (0:1)

u 22:49h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 35. kola Serie A u zvaničnom 238. izdanju Derby d'Italia gostovala na San Siru Spallettijevim nerazzurrima. Susret u prijestolnici Lombardije nakon dva preokreta okončan je slavljem Stare dame pri rezultatu od 3:2. Pogotke za domaći tim postigli su Mauro Icardi, te autogolom Andrea Barzagli, dok su izuzetno važna tri boda Juventusu donijeli Douglas Costa, Juan Cuadrado i Gonzalo Higuain.

Prvo poluvrijeme su označili grubi startovi, nakon kojeg je jednog isključen i interov Vecino. Nakon što je veznjak domaćeg tima napravio izuzetno grub start nad Mariom Mandžukićem pri čemu se glavni arbitar susreta prethodno posavjetovao sa VAR tehnologijom i isključio 26-godišnjeg Urugvajca. Rane minute susreta na San Siru donijele su i vodstvo Bianconera, budući da je u 13. minutu na centaršut Juana Cuadrada odlično reagovao Douglas Costa i iskusno smjestio loptu iza leđa nemoćnog Samira Handanovića. Sudačka nadoknada donijela je novo pregledanje VAR sistema od strane Danielea Orsata, nakon koje je s pravom poništen pogodak Blaisea Matuidija. Na odmor se otišlo pri minimalnom vodstvu Stare dame.

Sedam minuta nastavka trebalo je nerazzurrima da dođu do izjednačenja. Joao Cancelo je ubacio iz slobodnog udaraca Mauro Icardi se kraj nonšalantne odbrane gostiju ušetao i zakucao loptu glavom u nebranjeni dio gola Gianluigija Buffona. 65. minut je bio u toku kada je inter u potpunosti preokrenuo rezultat susreta. Perišić je probio po lijevoj strani, uputio oštru prizemnu loptu kroz peterac gostiju gdje ju Adrea Barzagli nespretno skreće i trese vlastitu mrežu. Tri minute prije isteka regularnih 90 Stara dama je došla do izjednačenja. Dybala je proigrao Juana Cuadrada koji iz praktično mrtvog ugla trese mrežu Handanovića za inter 2, Juventus 2. Samo minut kasnije upisali smo novi preokret u Derby d'Italia. Paulo Dybala je ubacio iz slobodnog udarca, a Gonzalo Higuain iz blizine glavom donio izuzetno važnu pobjedu za svoj tim.
inter (4-2-3-1): Handanović; Joao Cancelo, Skriniar, Miranda, D'Ambrosio 90'+4; Vecino, Brozović; Candreva, Rafinha 81', Perišić; Icardi 85'.
Klupa (10): Berni, 81' Valero, Eder, Dalbert, 90'+4 Karamoh, Lopez, Padelli, Pinamonti, Ranocchia, 85' Santon.
Trener: Luciano Spalletti.
Juventus (4-3-3): Buffon; Cuadrado, Barzagli, Rugani, Alex Sandro; Khedira 61', Pjanić 80', Matuidi; Douglas Costa, Higuain, Mandžukić 67'.
Klupa (10): Pinsoglio, Szczesny, Benatia, Höwedes, Lichtsteiner, Asamoah, 80' Bentancur, Marchisio, 67' Bernardeschi, 61' Dybala.
Trener: Massimiliano Allegri.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u subotu, 05. maja, sa početkom od 20:45h kada će u okviru 36. kola italijanskog šampionata na Allianz Staduiumu ugostiti Bolognu Roberta Donadonija.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.