07/04/2018

Serie A 2017/18 / 31. kolo / Benevento - Juventus 2:4 (1:2)

u 17:03h / Kategorija:

31. kolo Serie A odvelo je Bianconere u Benevento, na noge istoimenom klubu. Susret Allegrijevih Bianconera i De Zerbijevih Vještica na Stadio Ciro Vigorito okončan je novom pobjedom aktuelnog prvaka, ovoga puta rezultatom od 4:2. Novo slavlje Juventus je sa tri pogotka donio Paulo Dybala, uz gol Douglasa Coste. Oba pogotka za domaći tim proslavio je Cheick Diabate.

Stara dama je očekivano dominirala od starta protiv disciplinovanog tima domaćina, te povela već u 16. minutu susreta. Matuidi je prebacio na desnu stranu, Cuadrado primirio loptu za Paula Dybalu, a mladi Argentinac fantastično pogodio dalji ugao gola nemoćnog Puggionia.

Ipak, nije dugo trajalo slavlje gostiju. Igrao se 24. minut kada je Wojciech Szczesny sjajno odbranio solidan pokušaj Đuričića, ali u nastavku akcije Guilherme centrira prizemnu loptu na visini peterca kraj uspavane odbrane Juventusa, koju Diabate iz blizine posprema u mrežu iza leđa Poljaka. Par minuta kasnije upisali smo i dobar pokušaj Dybale iz slobodnog udarca, ali na mjestu je bio golman domaćeg tima.

Sudačka nadoknada prvog poluvremena donosi novu prednost aktualnih prvaka. U toku je već bio prvi minut nadoknade kada je glavni arbitar meča, Fabrizio Pasqua priznao prvobitnu pogrešku nakon što se konsultovao putem VAR tehnologije, te dosudio prekršaj nad Miralemom Pjanićem, odnosno udarac sa bijele tačke za tim Juventusa. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Paulo Dybala. Na pauzu se otišlo pri vodstvu Bianconera rezultatom od 2:1.

Samo šest minuta nastavka bilo je potrebno domaćinima da dođu do novog izjednačenja. Viola je ubacio iz kornera, Diabate bio impresivan u zračnom duelu sa Medhijem Benatijom i glavom pogodio dalji ugao gola Szczesnya.

Igrao se 73. minut susreta kada je Pasqua dosudio novi penal za Bianconere, ovog puta nakon prekrsaja Viole nad Gonzalom Higuainom, a Paulo Dybala sa bijele tačke potvrđuje današnju triplettu. Dva minuta kasnije mogao je Benevento do novog izjednačenja, ali ovoga puta u kratkoj konfiziji defanzivnog reda Stare dame Wojciech Szczesny spašava svoju mrežu uz pomoć Danilea Ruganija.

Osam minuta prije isteka regularnih devedeset Douglas Costa postiže prelijep pogodak. Gonzalo Higuain je otvorio kontru dodavši na desnu stranu za Brazilca, koji varkama pronalazi prostor i fenomenalnom ljevicom pogađa rašlje gola Puggionija za konačnih Benevento 2, Juventus 4.
BENEVENTO (4-3-3): Puggioni; Sagna, Djimsiti, Tosca, Venuti; Viola, Sandro 81', Đuričić; Brignola 62', Diabaté 69', Guilherme.
Klupa (12): Brignoli, Piscitelli, Billong, Gyamfi, Rutjens, Sanogo, Volpicelli, 62' Cataldi, Lombardi, 69' Iemmello, Coda, 81' Del Pinto.
Trener: Roberto De Zerbi.
JUVENTUS (4-3-3): Szczesny; Lichtsteiner 59', Benatia, Rugani, Alex Sandro; Marchisio 63', Pjanić, Matuidi; Cuadrado 59', Mandžukić 78', Dybala.
Klupa (11): Buffon, Pinsoglio, Chiellini, Höwedes, Asamoah, De Sciglio, Bentancur, 78' Khedira, Sturaro, 59' Douglas Costa, 63' Higuain.
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati u srijedu, 11. aprila, kada će na madridskom Santiago Bernabeu u izrazito teškom zadatku pokušati preokrenuti rezultat iz prvog četvrtfinalnog dvoboja Lige prvaka. 32. kolo Serie A u Troino dovodi Sampdoriju, a susret na Allianz Stadiumu na rasporedu je u nedelju, 15. aprila, sa početkom od 18:00h.