11/04/2018

Liga prvaka 2017/18 / 1/4 / Real Madrid - Juventus 1:3 (0:2)

u 22:49h / Kategorija:

Stara dama je putovala u Madrid kako bi na Stadio Santiago Bernabeu pokušala preokrenuti težak poraz iz prvog četvrtfinalnog susreta Lige prvaka. Susret torinskih Bianconera i madridskih Los Blancosa okončan je nažalost sramnim uplitanjem sudačkog tima. Bianconeri su na krilima fantastičnog dvostrukog strijelca Maria Mandžukića 90 minuta igre okončali vodstvom od 0:3, te time u potpunosti anulirali Realovu pobjedu iz Torina. Ipak, ono što se i očekivalo iza kulisa, a nadalo se da se ipak neće otkriti i udostojiti pred očima milijardi gledaoca širom svijeta, desilo se u dubokoj sudačkoj nadoknadi. Glavni arbitar meča se odlučio pomoći Madriđanima i spriječiti da UEFA u samo dva dana ostane bez oba omiljena tima u najelitnijem takmičenju, te dosuditi nepostojeći jedanaesterac, a ubrzo i isključenje Gianluigija Buffona. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Cristiano Ronaldo, koji svojim pogotkom vodi Los Blancose u polufinale natjecanja upitnog morala.

Bianconeri su krenuli furiozno i već u drugoj minuti zaledili Santiago Bernabeu. Douglas Costa je započeo akciju, dao na desnu stranu za Khediru koji snajperskim dodavanjem pogađa na visini druge stative Maria Mandžukića, a Hrvat glavom matira nemoćnog Navasa. Mogao je Juve pet minuta kasnije i do novog gola, ali nakon sjajnog prodora Coste na prizemnu loptu nešto lošije reaguje Gonzalo Higuian i dopušta Keyloru Navasu da primiri Argentinčev šut iz blizine. Uslijedio je period bolje igre domaćina, a 10. minuta donosi nevolje pred golom Gigija Buffona. Modrić je sjajno proigrao Balea, koji iz situacije jedan na jedan sa kapitenom Stare dame izlazi poražen.

U toku je bio 37. minut kada je novi pogodak Maria Mandžukića zaledio krv u žilama navijača Los Blancosa. Ovoga puta je sa desne strane odličan centaršut uputio Stephan Lichtsteiner, a hrvatski napadač još jednom sjajno reaguje i glavom pogađa bliži ugao golmana madriđana. Mogao je i Real do pogotka u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali nakon ubačaja Kroosa šut glavom Varanea odsjeda na prečki gola Gianluigija Buffona. Na pauzu se otišlo pri vodstvu Stare dame rezultatom od 2:0.

Desetak minuta nastavka bilo je potrebno Realu da stvori novu dobru priliku pred golom Buffona, ali kapiten stare dame dobro reaguje na ne tako dobar pokušaj Cristiana Ronalda da centaršut Lucasa proslijedi u donji desni ugao gola Stare dame. Na drugoj strani priliku da se iskaže imao je i Keylor Navas, kad je uz nešto problema ipak odbranio udarac Gonzala Higuaina.

Ono što nije pošlo za rukom Ronaldu i Higuainu, jeste u 61. minutu Blaiseu Matuidiju. Douglas Costa je uputio izvanredan centaršut ka Blaiseu Matuidiju, koji koristi grešku Keylora Navasa i u potpunosti anulira vodstvo Reala iz susreta u Torinu. Narednu priliku propustili su domaćini u 78. minuti kada Buffon sjajno brani pokušaj Isca. Ipak, da stvari budu u duhu UEFA, sudačka nadoknada donijela je uplitanje sudaca. Glavni arbtar meča se odlučio u dubokoj sudačkoj nadoknadi pomoći Madriđanima i dosuditi nepostoječi jedanaesterac, a ubrzo i isključenje Gianluigija Buffona. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Cristiano Ronaldo.
Real Madrid (4-4-2): Navas; Marcelo, Vallejo, Varane, Carvajal; Isco, Modrić 75', Casemiro 46', Kroos; Ronaldo, Bale 46'.
Klupa (7): Casilla, Benzema, Theo, 46' Lucas, Llorente, 46' Asensio, 75' Kovačić.
Trener: Zinedine Zidane.
Juventus (4-3-3): Buffon; De Sciglio 17', Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanić, Matuidi; Douglas Costa, Higuain 96', Mandžukić.
Klupa (7): 96' Szczesny, 17' Lichtsteiner, Rugani, Asamoah, Marchisio, Sturaro, Cuadrado.
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati u nedelju, 15. aprila, sa početkom od 18:00h, kada će u okviru 32. kola Serie A na Allianz Stadiumu ugostiti Sampdoriju Marca Giampaola.