11/03/2018

Serie A 2017/18 / 28. kolo / Juventus - Udinese 2:0 (1:0)

u 16:54h / Kategorija:

28. kolo italijanskog šampionata na noge Juventusu dovelo je Udinese Massima Odda. Susret na Allianz Stadiumu okončan je 23. ligaškom pobjedom Stare dame za koju se sa dva pogotka pobrinuo Paulo Dybala.

U susret su nešto bolje ušli gosti i već u trećoj minuti preko Ali Adnana iz slobodnog udarca zaprijetili po golu Szczesnya, ali Poljak se nije dao iznenaditi. Već nakon početnih minuta Juventus je očekivano pritisnuo i dominaciju pretvorio u vodstvo već u 20. minuti. Slobodan udarac izveo je Paulo Dybala, a nemoćan na golu bio Bizzarri. Mogli su Bianconeri u 37. minutu do većeg vodstva kada je glavni arbitar susreta prekršaj Gabrielea Angella nad Dyballom okarakterisao za najstrožu kaznu, koju ipak sa bijele tačke loše izvodi Gonzalo Higuain i dopušta Bizzarriju da u igri ostavi svoj tim. Na pauzu se otišlo pri minimalnom vodstvu Stare dame.

Samo tri minute nastavka bilo je potrebno da argentinski dvojac ponovo zasja. Gonzalo Higuain se sjajno zagradio i proigrao Paola Dybalu u situaciju jedan na jedan sa golmanom Friuliana, što mlada zvijezda hladnokrvno koristi i uduplava vodstvo domaćina. Mogao je Dybala i do triplette u 78. minutu, ali istakao se ovoga puta Bizzarri. Do kraja smo upisali još jednu priliku Paula Dybale nakon dobre akcije u duetu sa Mariom Mandžukićom, ali nove promjene rezultata nije bilo, završilo je Juventus 2, Udinese 0.
Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Asamoah; Khedira 63', Marchisio, Sturaro; Douglas Costa 88', Higuain 73', Dybala.
Klupa (9): Buffon, Del Favero, Barzagli, Benatia, Höwedes, Pjanić, 63' Matuidi, 88' Bentancur, 73' Mandžukić.
Udinese (3-5-1-1): Bizzarri; Nuytinck, Angella, Samir; Widmer, Barak 70', Behrami 76', Fofana, Adnan; Jankto; Maxi Lopez 61'.
Klupa (10): 70' Balić, Borsellini, 76' De Paul, Hallfredsson, Ingelsson, 61' Perica, Pezzella, Pontisso, Scuffet, Zampano.
Trener: Massimo Oddo.
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati u srijedu, 14. marta sa početkom od 18:00h kada će u okviru odgođenog 26. kola na Allianz Stadiumu ugostiti bergameske Nerazzurre Gian Piera Gasperinija.