14/03/2018

Serie A 2017/18 / 26. kolo / Juventus - Atalanta 2:0 (1:0)

u 19:50h / Kategorija:

Torinski Allianz Stadium ugostio je danas zbog jakih snježnih padavina odgođenu utakmicu 26. kola Serie A. Dvoboj Juventusa i bergamskih Nerazzurra okončan je nizom stopostotnosti aktuelnih prvaka u kalendarskoj 2018. godini bez primljenog pogotka, a za novu pobjedu, ovoga puta rezultatom od 2:0 pobrinuli su se u 35. minuti Gonzalo Higuain, te Blaise Matuidi u 80.

Stara dama je očekivano od samog starta preuzela inicijativu na sredini terena, ali je dosta disciplinovan tim Atalante prijetnje uglavnom držao podalje od svoga gola. Prvu priliku upisali smo u 18. minutu kada nakon kornera Miralema Pjanića Kwadwo Asamoah šutira sa 15-tak metara, ali Palomino sjajno blokira udarac Ganca na visini peterca.

Jedanaest minuta kasnije, Bianconeri su naplatili dominaciju. Gonzalo Higuain je na 35. metara od svog gola presjekao dodavanje Bergameza, Douglas Costa se poput munje sjurio prema golu protivnika i na kraju kontre asistirao za iskusnog Argentinca koji u svom maniru hladnokrvno matira Etrita Berishu. Na pauzu se otišlo pri minimalnom vodstvu Bianconera.

Tri minute nastavka bilo je potrebno Bianconerima da ponovo zaprijete. Paulo Dybala se nakon prodora po desnoj strani odlučio na udarac iz daljine, koji ipak bez većih problema hvala Berisha. Odgovorila je La Dea gotovo u istoj minuti, ali udarac glavom Mancinija završio je pokraj gola Stare dame. Desetak minuta kasnije je i nakon dodavanja Higuaina Douglas Costa imao priliku da se upiše u strijelce, ali su se Brazilcu u solidnom pokušaju ispriječili prvo odbrana Berishe, potom i stativa.

Igrao se 81. minut kada je Juve uduplao vodstvo. Akciju je po lijevoj strani započeo Paulo Dybala, dodao na 15 metara Gonzalu Higuainu koji nesebično desno pronalazi usamljenog Blaisea Matuidija koji postiže svoj treći pogodak u dresu Stare dame i postavlja konačan rezultat susreta odgođenog 26. kola Serie A, Juventus 2, Atalanta 0.
Juventus (4-2-3-1): Buffon; Lichtsteiner 50', Benatia, Chiellini, Asamoah; Pjanić, Matuidi; Douglas Costa 78', Dybala, Mandžukić 62'; Higuain.
Klupa (10): Szczesny, Del Favero, 50' De Sciglio, 78' Barzagli, Rugani, 62' Alex Sandro, Khedira, Marchisio, Sturaro, Bentancur.
Atalanta (3-4-1-2): Berisha; Mancini, Toloi, Palomino; Hateboer 70', De Roon, Haas 57', Gosens 65'; Cristante; Iličić, Gomez.
Klupa (11): Barrow, Caldara, Castagne, 70' Cornelius, Freuler, Gollini, Masiello, Melegoni, 65' Petagna, Rossi, 57' Spinazzola.
Trener: Gian Piero Gasperini.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u subotu, 17. marta, sa početkom od 20:45h, kada će u okviru 29. kola italijanskog šampionata na Stadio Paolo Mazza u Ferarri gostovati SPAL-u Leonarda Simplicija.