19/03/2018

Buffon blizu rušenja sopstvenog rekorda

u 21:09h / Kategorija:

Ukoliko ne primi pogodak u početne 43 minute derbija sa Milanom koje nas očekuje 31. marta, kapiten Stare dame oborit će vlastiti rekord po broju uzastopnih minuta Serie A sa nedirnutom mrežom.

Buffon u svojih posljednjih 10 utakmica italijanskog šampionata nije vadio loptu iz sopstvene mreže (u pobjedi nad Veronom pri rezultatu od 3:1 na golu Stare dame bio je Wojciech Szczesny, prim. prev.), što ukupno iznosi 931. minutu bez primljenog gola. Tokom subotnjeg susreta sa SPAL-om, Buffon je još jednom oborio rekord Sebastiana Rossija iz 1993/94 sezone, kada je nekadašnji golman Milana mrežu čuvao netaknutom dugih 929 minuta.

Sada Gigi ima priliku srušiti sopstveni rekord iz sezone 2015/16 od 973 minute koje je golom prekinuo Andrea Belotti u okviru jednog od Derbya della Mole. Tako će legendi Juventusa netaknuta mreža u prvom poluvremenu u narednom susretu Serie A garantovati novi rekord. Ipak, Buffon je tek na pola puta da obori svjetski rekord kojeg drži bivši golman Vasco da Game iz sezone 1992/93, kada nevjerovatnih 1816 minuta dugo nije vadio loptu iz svoje mreže.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.