18/02/2018

Serie A 2017/18 / 25. kolo / Torino - Juventus 0:1 (0:1)

u 14:29h / Kategorija:

Prijestolnica Piemontea je u okviru 25. kola ugostila 239. historijski Derby della Mole. Šesterostruki šampioni Italije u nizu gostovali su Granati Waltera Mazzarrija na Olimpico Grande Torino, te ostvarili 21. sezonsku pobjedu, ovoga puta minimalnim rezultatom i pogotkom Alexa Sandra iz 33. minuta.

Prvo poluvrijeme na gradskom stadionu Torina donijelo je čvrstu igru na sredini terena, mnogo prekida i malo prilika pred oba gola. Prvu takvu zabilježili smo tek u 20. minutu kada nakon prodora Douglasa Coste na ubačaj dobro reaguje Kwadwo Asamoah, ali udarac defanzivca Stare dame blokira u petercu domaćina De Silvestri. Upravo je desni bek Granate propustio priliku na drugoj strani, kada je glavom skrenuo centaršut Iaga Falquea, ali spreman je bio Wojciech Szczesny. U nastavku smo upisali i pokušaj Miralema Pjanića iz slobodnog udarca nakon kojeg se nije dao prevariti Sirigu, a Bianconeri su do vodstva došli u 33. minutu preko Alexa Sandra. Federico Bernardeschi je majstorski probio po desnoj strani preko Molinara, oštro ubacio po visini peterca Granate, gdje je na visini druge stative Alexu Sandru bilo dovoljno postaviti nogu i skrenuti loptu u nebranjenu mrežu domaćina. Na odmor se otišlo pri minimalnom vodstvu Bianconera.

Rovovska borba nastavila se i u nastavku, a na prvu polu-priliku morali smo čekati do 62. minuta i slabašan pokušaj Obija koji završava u rukama golmana Stare dame. Na drugoj strani u nekoliko navrata falilo je koncentracije Paulu Dybali da i zvanično riješi pitanje pobjednika susreta. 79. minut bio je u toku kada smo vidjeli i najbolji pokušaj domaćina u drugom poluvremenu, ali i ovoga puta bio je spreman Szczesny i prilično lako ukrotio udarac sa dvadesetak metara Iaga Falquea. Do kraja su Bianconeri iskusno zadržali vodstvo i proslavili nova tri boda koja su im barem nakratko omogućila povratak na čelnu poziciju tabele Serie A.
Torino (4-1-4-1): Sirigu; De Silvestri 80', N'Koulou, Burdisso, Molinaro; Rincon; Iago Falqué, Baselli 55', Obi 72', Ansaldi; Belotti.
Klupa (11): Ichazo, Milinković-Savić, Barreca, Bonifazi, Moretti, 72' Acquah, Valdifiori, Berenguer, 80' Edera, 55' Niang, Ljajić.
Trener: Walter Mazzarri.
Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Asamoah; Pjanić, Khedira, Sturaro; Douglas Costa 56', Higuain 15', Alex Sandro.
Klupa (10): Buffon, Pinsoglio, Benatia, Barzagli, Howedes, 90+2' Lichtsteiner, Marchisio, Bentancur, 15' Bernardeschi 90+2', 56' Dybala.
Trener: Massimiliano Allegri.
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati u nedelju, 25. februara, kada će sa početkom od 18:00h na Allianz Stadionu ugostiti sjajnu Atalantu Gian Piera Gasperinija.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.